دکوراسیون خانه بدون اتاق

تقسیم بهینه فضای خانه، 10 ایده دکوراسیون خانه بدون اتاق

دسته بندی : بلاگ سبک زندگی

امروزه منازل و سوییت های زیادی در فضای داخلی خود دیواری ندارند. در این مقاله با دکوراسیون خانه بدون اتاق و تقسیم بهینه فضای خانه آشنا می شوید

امروزه طراحی دکوراسیون یک خانه تنها به رنگ وسایل و چیدمان وسایل آن محدود نمی شود و محل قرار گیری دیوار ها، ستون ها و اتاق ها نیز به نوعی جزو سبک دکوراسیون منزل هاست؛ مخصوصا در عصر حاضر که بسیاری از منازل در متراژ های بسیار کوچکی طراحی و ساخته می شوند و بعضا حتی اتاق هم ندارند. البته این مورد در سوییت هایی که برای اسکان موقت هستند بیشتر اتفاق می افتد. سوییت هایی که برای تفریح، چند روزی را در آن ها مانده و سپس به خانه ی اصلی خود باز می گردیم.

در گذشته اتاق نداشتن منازل امری غیر عادی نبود و بسیاری از خانه ها تنها دارای پذیرایی، آشپزخانه و سرویس بهداشتی بودند تا فضای زیادی برای ساخت اتاق خواب اشغال نشود و فضای اتاق پذیرایی برای حضور مهمانان، بزرگ و جادار باقی بماند. اما امروزه ترجیح می دهیم که حتی در کوچک ترین و موقت ترین منازل هم اتاق خواب و لوازم مخصوصی داشته باشیم تا در هنگام استراحت راحت تر باشیم.

دکوراسیون سوییت بدون اتاق

نداشتن دیوار در ساخت فضای داخلی منزل نیز به این معنا نیست که فضایی اختصاصی برای انجام کارهای روزمره و وسایل مورد نیاز در منزلمان وجود نداشته باشد؛ چرا که از طرفی عدم وجود دیوار به معنای کوچک بودن فضای خانه نیست و از طرف دیگر به هر حال وجود مرز هایی باریک و ظریف بین اتاق نشیمن، آشپزخانه، اتاق خواب ها و … باعث می شوند تا فضای داخلی خانه جذاب تر به نظر برسد و کاربردی تر باشد.

تجهیزات مدرن بسیاری برای سازمان دهی به فضای منازل بدون اتاق وجود دارد تا بدون اشغال فضای زیاد و یا با ایجاد فضاهای موقت در منزل، تمام وسایل و محیط های مورد نیاز برای آرامش و استراحت خود را داشته باشید. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا شما را با روش های بهینه سازی، نظم دهی و چیدمان دکوراسیون خانه بی اتاق خواب آشنا کنیم.

دکوراسیون منزل بدون اتاق

تصور خانه ای بدون اتاق

یک سری از وسایل مثل تخت خواب، میز تحریر، میز دراور و … وسایلی هستند که برای داخل اتاق خواب تعریف شده اند و حضور آن ها در اتاق پذیرایی چندان هم جالب نیست.

تصور کنید که تخت خواب شما در پذیرایی قرار گرفته و مهمانان شما ناچارند که بر روی مبل های کنار تخت خواب بنشینند و یا در هنگام کمبود جای کافی، از تخت خواب به جای مبل استفاده کنند.

همچنین تصور کنید که منزل شما هیچ اتاق خوابی ندارد و هر بار برای تعویض لباس هایتان با مشکل عدم فضای امن برای تعویض مواجه می شوید.

در واقع خانه بدون اتاق شبیه این است که همین الان تمام وسایل اتاق خواب و اتاق کار های خود را به اتاق پذیرایی ببرید، اکنون به این فکر کنید که چطور ممکن است چیدمان مناسبی در این فضای شلوغ و تفکیک نشده داشته باشید؟

دکوراسیون خانه بدون دیوار

تفکیک فضا با کمک تجهیزات درب ریلی

قبل از هر اقدامی به درب های ریلی فکر کنید. شما می توانید با کمک درب های ریلی یک اتاق کوچک درست کنید و زمان هایی که مهمان دارید با باز کردن کامل درب ها تا انتها، مجددا پذیرایی بزرگی داشته باشید.

برای این کار به یراق آلات درب ریلی چوبی نیاز دارید تا ریل ها را در قسمت بالای درب به سقف متصل کنید و درب را با کمک قرقره ها بر روی ریل حرکت دهید. بهترین نوع مکانیزم درب ریلی برای این منظور، درب های آکاردئونی هستند که در زمان باز شدن قابلیت این را دارند که تا انتها باز شده و به دیوار بچسبند.

تفکیک فضای خانه بدون دیوار با درب ریلی

اتاق هایی با مرز شیشه ای

امروزه استفاده از آینه و شیشه در دکوراسیون داخلی منزل امری رایج و پر طرفدار است. اگر برای تفکیک و جداسازی فضا های اختصاصی منزل خود از درب های شیشه ای استفاده کنید، با محدود نکردن فضا، زیبایی زیادی را نیز به منزل خود هدیه کرده اید. درب های آینه ای نیز علاوه بر جذابیت فوق العاده ای که به فضا می بخشند، با انعکاس محیط به فضا عمق می بخشند.

بنابراین شما می توانید از درب های معمولی لولایی شیشه ای یا آینه ای برای جداسازی فضای داخلی منزل استفاده کنید اما از آن جایی که درب های ریلی همیشه و در همه حال راه حل های مناسب تری هستند بهتر است از یراق آلات ریلی شیشه ای کمک بگیرید؛ چرا که یراق آلات ریلی کردن درب مختص درب های چوبی نیستند و شما می توانید تمام درب های شیشه ای، آینه ای، فلزی و … را در منزل خود به سیستم کشویی مجهز کنید تا در کمترین فضای ممکن و به صورت کامل باز و بسته شوند. برای این کار لازم است از انواع یراق آلات ریلی مناسب با وزن و جنس درب مورد نظرتان استفاده کنید تا از مزایای بسیار زیاد درب های کشویی بهره مند شوید؛ به این ترتیب زیبایی و باز بودن فضای اتاق شما نیز از بین نمی رود و جریان نور در سراسر منزل از بین نمی رود.

درب آینه ای و شییشه ای برای تفکیک فضای خانه بدون دیوار

اتاق بدون دیوار

اگر سوییت شما بسیار کوچک است یا به هر علتی قصد ندارید که هیچ فضای مجزایی را در آن درست کنید و تنها به فضای مناسبی برای خوابیدن در سوییت خود نیاز دارید، تخت های کم جا بهترین گزینه برای شما هستند. تخت کم جا مدل های متنوعی دارد که شما می توانید بسته به نیاز، سلیقه و فضایی که در اختیار دارید، مناسب ترین تخت را انتخاب کنید.

برخی از این تخت ها دقیقا شبیه به یک مبل هستند و با کمی کشیدن پایه ها از اطراف، به تخت های تک نفره یا دو نفره تبدیل می شوند. برخی دیگر از این تخت ها به صورت توکار در دیوار ایستاده اند و زمانی که به آن ها نیاز داریم با خواباندن تخت آن را از دیوار جدا و آماده ی استفاده می کنیم.

البته برای انجام هر یک از این موارد نیاز به یراق مخصوصی نیاز دارید که می توانید این یراق را در صفحه ی یراق تخت خواب مشاهده فرمایید.

انواع تخت کم جا و مبل شو برای خانه بدون دیوار

علاوه بر اینها اگر فضای منزل شما کوچک است و کمد دیواری های کمی برای قرار دادن وسایل دارید می توانید از یراق تخت باکسی استفاده کنید تا امکان استفاده ی بهینه از تمام فضای زیر تخت را برای نگهداری از وسایلتان داشته باشید.

البته اگر سوییت شما دارای تعدادی کمد دیواری است، برای نظم بخشی به وسایل آن راحت تر هستید و می توانید لوازم شخصی خود را داخل کمد قرار داده و از دید عموم خارج کنید. با این حال می توانید از تجهیزاتی که برای داخل کمد دیواری طراحی شده اند تا فضای بهینه ی کمد شما را دو برابر کنند، در جهت نظم دهی بیشتر به کمد استفاده کنید. این تجهیزات که شامل سبد لباس، رگال لباس و شلوار، میز اتوی تاشو، آینه ی گردان و … می شود در صفحه ی تجهیزات اتاق خواب قابل مشاهده هستند.

تخت باکسی برای منازل بدون کمد

آشپزخانه مخفی با تجهیزات توکار

شاید سوییت کوچک شما فضایی برای آشپزی و پخت و پز زیاد نداشته باشد و به طور کلی ترجیح دهید در شرایطی که نیازی به استفاده از آشپزخانه ندارید (مخصوصا زمانی که مهمان دارید) آشپزخانه ی شما در دید دیگران نباشد.

در این صورت می توانید از آشپزخانه مخفی استفاده کنید. ساخت آشپزخانه های مخفی با کمک درب های ریلی که شبیه دیوار های منزل هستند امکان پذیر می شود. بهترست برای این کار آشپزخانه ی شما به صورت خطی واقع شده باشد تا بتوانید درب های ریلی را با فاصله ای بسیار کم با تجهیزات آشپزخانه نصب کنید.

اگر درباره بهترین مدل های معماری و قرار دادن وسایل آشپزخانه اطلاعات زیادی ندارید می توانید از مقاله ی مثلث طلایی آشپزخانه کمک بگیرید.

آشپزخانه مخفی در خانه بدون دیوار

نورپردازی سوییت بدون اتاق

فرقی نمی کند که متراژ منزل شما بزرگ است یا کوچک، به هر حال نورپردازی درست و اصولی کمک می کند تا معایب منزل شما پوشیده شود و تغییرات زیبا و خوشایند زیادی در منزل ایجاد شود. به هر حال همگی به این امر آگاهیم که صرف نظر از کیفیت دکوراسیونی که انجام می‌دهید، نور بد می‌تواند ظاهری تاریک و خسته کننده را در یک محیط باز و مطبوع ایجاد کند. به عنوان مثال می توانید با نورپردازی صحیح سقف را بلند تر و فضا را بزرگ تر جلوه دهید یا محیطی شلوغ و چشم آزار بسازید

برای این کار به تجهیزات مدرن نورپردازی نیاز دارید تا بتوانید جدید ترین طراحی های نورپردازی مثل ایجاد نور مخفی را به راحتی انجام دهید.

نورپردازی سوییت بدون دیوار

برای ایجاد نور مخفی می توانید از سقف کمک بگیرید. یک سقف کاذب خاص با نورپردازی مناسب نه تنها زیبایی زیادی را ایجاد می کند بلکه می تواند با ظرافت بسیار زیاد، فضایی شبیه یک اتاق را در نشیمن بزرگ شما ایجاد کند.

برای نورپردازی زمینه ای زیبا و جذاب می توانید از لوستر های زیبا و متناسب با دکوراسیون استفاده کنید و برای تکمیل نورپردازی زمینه ای به جای هالوژن های پر مصرف، از لامپ های ال ای دی شاخه ای استفاده کنید تا بازده نوری بیشتر و مصرف برق کمتری داشته باشید.

نورپردازی خانه بدون اتاق

فضاسازی با خلاقیت های دیگر

راه های دیگری هم برای تفکیک و جداسازی محیط یکدست پذیرایی وجود دارد که می توانید با توجه به وسایل در دسترس و سلیقه ی خود آن ها را به کار ببرید:

راه های جداسازی فضای خانه بدون اتاق
  • یکی دیگر از راه های ساده و شگفت انگیز برای سازماندهی فضاهای باز و بزرگ استفاده از فرش های متفاوت و متناسب است. تفکیک فضا با کمک فرش از طرفی راه مناسبی برای مشخص کردن فضاهای مختلف در یک محیط باز است و از طرف دیگر حسی از پیچیدگی و ظرافت را به خانه شما می آورد. شما حتی می‌توانید جای فرش ها را به صورت دوره ای تغییر دهید تا علاوه بر ایجاد فضایی شیک و تفکیک شده، به سادگی دکوراسیون خود را تغییر داده و تنوع ایجاد کنید.
  • به کمک چیدمان صحیح مبل ها و ناهار خوری، فضاهای مختلف خانه را از هم جداسازی کنیدو تفکیک مناسبی را انجام دهید.
  • استفاده از برخی وسایل مثل میز تلویزیون، کتابخانه و … به صورت کاملا هوشمند و کاربردی، راه های مناسبی برای تقسیم فضای اتاق هستند و به جدا سازی مناطق مختلف خانه، بدون بستن فضا کمک می کنند.

·         تخته های چوبی برش خورده و زیبایی مانند پارتیشن ها به عنوان دیوارهای زیبا و شیک گزینه ی مناسبی برای تفکیک فضا هستند تا بدون ایجاد دیوار های بدون منافذ باز و پنجره، به جداسازی محیط داخلی منزلتان اقدام کنید.

  • پرده‌ها ساده ترین راه‌حل های موجود هستند و به شما این امکان را می‌دهند که بین محوطه‌های خصوصی و اتاق‌های باز مرز باریکی ایجاد کنید و در مواقع لزوم آن را کنار بکشید.
  • ایجاد رنگ بندی متفاوت و مجزا نیز از راه های تقسیم بندی بصری فضاست. هر قسمت از اتاق نشیمن بزرگ سوییت خود را به یک رنگ در بیاورید تا دیگران به محض دیدن محیط، متوجه تفکیک فضای منزل شما شوند.
ایده های چیدمان منزل بدون اتاق

تمامی این ایده ها به شما کمک می کند تا در ایجاد فضاهایی با مرزهای متمایز موفق تر باشید و به  خانه خود، نظم و ترتیب بیشتری بدهید. فقط در هنگام انتخاب ایده ی مناسب مطمئن شوید که تمام دکوراسیون منزل شما در کنار یکدیگر متناسب به نظر برسند تا خانه ای دنج، زیبا و امروزی داشته باشید؛ دقت کنید که دکوراسیون منزل شما نشان دهنده ی ذوق و سلیقه ی شماست.

جداسازی اصولی فضای خانه بی اتاق

راحتی و آرامش با تفکیک بهینه ی فضای خانه بدون دیوار

در این مقاله با ایده های زیادی برای تفکیک و جداسازی فضای داخلی منزل آشنا شدید و دانستید که می توانید با صرف کمترین هزینه های ممکن نیز محیطی تفکیک شده و زیبا داشته باشید. اما با وجود همه ی این راه ها، ریلی کردن درب ها و اجرای نورپردازی مناسب از بهترین ایده های ممکن بود.

ایده های کاربردی چیدمان منزل بدون دیوار

در صورتی که شما نیز با خواندن این مقاله تصمیم به ریلی کردن درب های سوییت خود گرفته اید، با شماره گیری 02177343556 از کارشناسان تجهیز یراق مشاوره ی رایگان دریافت کنید تا بهترین و مناسب ترین یراق آلات ریلی را خریداری نمایید.

البته کارشناسان تجهیز یراق با بیش از ده سال سابقه ی فروش انواع یراق آلات و تجهیزات کابینت، کمد، اتاق، ساختمان و … درباره ی تمامی این موارد مشاوره ی کاربردی و مناسبی را به شما ارائه می دهند تا همواره مناسب ترین و کارآمد ترین محصولات را انتخاب نمایید.

خرید از فروشگاه تجهیز یراق نیز به سه روش اینترنتی، تلفنی و حضوری امکان پذیر شده تا شما بتوانید به سادگی محصولات مورد نیازتان را تهیه کنید و به صورت رایگان درب منزل تحویل بگیرید.

تاریخ انتشار: 09.11.1400
نظرات کاربران

پرسش و پاسخ

نظرات شما کاربر عزیز با دقت و حساسیت خوانده می شود و پاسخ شما در کمتر از 8 ساعت برایتان ارسال می شود .

پاسخ کارشناسان تجهیز یراق به پرسش یا دیدگاه شما را از طریق پیامک به اطلاعتان خواهیم رساند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
پرداخت در محل
پشتیبانی 12 ساعته
ارسال سریع

copy right @ TAJHIZ YARAGH 2020