انتخاب دستگیره کابینت یکی از مراحل انتهایی تکمیل دکوراسیون آشپزخانه است؛ در واقع دستگیره کابینت تاثیرگذار ترین یراق در ظاهر کابینت هاست و نقش تعیین کننده ای در زیبایی آن ها دارد. شما می توانید با ارتقای دستگیره های کابینت فضای آشپزخانه ی خود را را زیبا تر کنید؛ البته نکته ی مهم اینجاست که انتخاب دستگیره کابینت در آشپزخانه های کوچک نیازمند بازبینی دقیق تری است؛ چرا که امکان برخورد با کابینت و در نتیجه شکستن دستگیره یا آسیب به بدن افراد بیشتر می شود.

بهترین دستگیره برای کابینت آشپزخانه ی کوچک یا بزرگ کدام است؟

چگونه می توان بین دستگیره کابینت و سبک دکوراسیون آشپزخانه هماهنگی ایجاد کرد؟

کدام دستگیره با کیفیت تر و کدام دستگیره ارزان تر است؟

تا انتهای مقاله ی “انتخاب دستگیره لوکس در آشپزخانه ی کوچک من” با تجهیز یراق همراه باشید تا پاسخ سوالات بالا و سوالات دیگر خود را پیدا کنید.

دستگیره کابینت جدید در آشپزخانه

چرا دستگیره کابینت در تکمیل دکوراسیون آشپزخانه مهم است؟

دستگیره های کابینتی اغلب یک عمر یا حداقل تا پروژه ی بازسازی بعدی آشپزخانه ی شما دوام می آورند. به همین دلیل انتخاب دستگیره بسیار مهم است و شما باید سبک و طرحی را انتخاب کنید که حتی با گذشت زمان آن را دوست داشته باشید، بنابراین مطمئن شوید که آنها به خوبی با آشپزخانه و سلیقه ی شما ترکیب می شوند؛ از طرفی دستگیره ها تنها اکسسوری بر روی کابینت هستند و کابینت ها نقطه ی کانونی آشپزخانه به حساب می آیند، بنابراین انتخاب درست دستگیره کابینت، نقش مهم و تاثیرگذاری بر تمام دکوراسیون آشپزخانه دارد؛ به این ترتیب لازم است تا تمام مواردی که ذکر شد در خرید دستگیره لحاظ شوند تا کابینت های شما از هر نظر زیبا و کاربردی باشند.

تاثیر دستگیره کابینتی آشپزخانه بر دکوراسیون

سبک دکوراسیون، اولین قدم انتخاب دستگیره کابینت

تا زمانی که دستگیره ای متناسب با سبک دکوراسیون آشپزخانه انتخاب نکنید، تعادل و هماهنگی کاملی در آشپزخانه اتفاق نمی افتد؛ اما نگران نباشید! چه به دنبال ظاهری سنتی باشید چه کلاسیک یا مدرن، همیشه دستگیره کابینت آشپزخانه مناسب برای شما وجود دارد.

آشپزخانه هایی که دکوراسیون کلاسیک دارند با جزئیات زیاد و مجلل طراحی می شوند؛ بنابراین دستگیره ای که انتخاب می کنید نیز باید بسیار شیک و خاص باشد. دستگیره های سرامیکی یا دستگیره های استیل طرح دار بهترین گزینه های آشپزخانه کلاسیک هستند؛ دستگیره های استیل ساده یا دستگیره شاخه ای مناسب آشپزخانه های مدرن هستند و در آشپزخانه های نئوکلاسیک بسته به طراحی و نقش کابینت، دستگیره های ساده یا طرح دار استفاده می شود.

در هنگام خرید دستگیره دقت کنید که هرچند لازم است تا دستگیره مطابق با سبک آشپزخانه شما باشد، اما استفاده از آن نیز باید راحت باشد.

دستگیره کابینت مدرن_ دستگیره کابینت کلاسیک

جنس دستگیره کابینتی، دومین قدم انتخاب

هنگامی که در مورد سبک و عملکرد تصمیم گرفتید، گام بعدی این است که جنس و پوشش دستگیره درب کابینت را در نظر بگیرید.

دستگیره ها از جنس پلاستیک، آلومینیوم، استیل، برنج،سرامیک، سرب و ترکیبی ساخته می شوند؛ دستگیره های سربی و استیل بهترین جنس دستگیره هستند؛ اما دستگیره های برنجی، آلومینیومی و پلاستیکی قیمت مناسب تری دارند.

برای انتخاب جنس دستگیره کابینتی، محل زندگی شما بسیار مهم است، به خصوص اگر در مناطق مرطوب زندگی می کنید؛ بنابراین اگر از دستگیره های ارزان قیمت با جنس آهن آبکاری شده استفاده کنید، لذت خرید ارزان شما به سرعت تبدیل به مشکل زنگ زدگی و پریدگی دستگیره ها می شود.

بهترین جنس دستگیره کابینت در آشپزخانه کوچک

مدل و طرح دستگیره، سخت ترین قدم در انتخاب

دستگیره ها در مدل ها و طرح های متنوع و گوناگونی تولید می شوند تا متناسب با همه ی سلایق و دکوراسیون ها باشند؛ اما همین تنوع گاهی باعث می شود تا افراد در انتخاب دستگیره ای که می پسندند دچار مشکل شوند.

برای ساده تر شدن انتخاب ابتدا تصمیم بگیرید که کدام مدل دستگیره را ترجیح می دهید:

  • دستگیره تک پیچ یا دستگیره دکمه ای که در اشکال مربع، مستطیل و دایره طراحی شده اند.
  • دستگیره دو پیچ یا دستگیره خطی که در سایز های مختلف موجود هستند.
  • دستگیره مخفی که داخل درب کشو یا کمد نصب می شود.
  • دستگیره شاخه ای یا دستگیره خطی یا دستگیره توکار که به صورت طولی یا عرضی بر روی درب کابینت نصب می شود.

لازم است بدانید که دستگیره های تک پیچ برای کابینت های سنتی و کشوها، دستگیره های دو پیچ برای کابینت های مدرن و کلاسیک، دستگیره های مخفی برای کابینت های مدرن و مینیمال، و دستگیره های شاخه ای برای کابینت های مدرن استفاده می شوند.

پس از اینکه مدل دستگیره را با توجه به سبک کابینت های خود انتخاب کردید، تنوع کمتری در پیش روی شما قرار می گیرد که انتخاب طرح را برای شما ساده تر می کند.

مدل های مختلف دستگیره کابینتی

سعی کنید دستگیره ای انتخاب کنید که علاوه بر زیبایی، خوش دست و راحت باشد. البته این نکته نیز حائز اهمیت است که ترجیحا دستگیره ای را انتخاب کنید که در هنگام حرکت به آن گیر نکنید؛ دستگیره های کابینتی که گوشه های تیزی دارند ممکن است در هنگام حرکت به بدن یا لباس شما آسیب بزنند و یا در هنگام باز شدن، کابینت یا دیوار را زخمی کنند؛ این مورد، به خصوص در آشپزخانه های کوچک بسیار حائز اهمیت است.

اندازه دستگیره درب کابینت آشپزخانه، آخرین مرحله ی انتخاب

اندازه دستگیره درب بر نحوه محکم گرفتن درب و سادگی باز و بسته کردن آن تأثیر می گذارد و از نظر زیبایی شناختی نیز اهمیت دارد؛ چرا که برخی از سبک های کابینت با دسته های بزرگتر یا بلندتر عالی به نظر می رسند، در حالی که برخی دیگر با دسته های نامحسوس و کوچک شیک تر به چشم می آیند.

نوع دستگیره ای که انتخاب می کنید کاملا به سبک آشپزخانه بستگی دارد؛ به عنوان یک قاعده ی کلی، هرچه درب کابینت یا کشو بزرگ تر باشد، دستگیره های بلند تری نیاز دارد و برعکس، یک کابینت یا کشوی کوچک با دستگیره های ظریف، زیبا تر به نظر می رسد.

دستگیره کابینتی مدرن برای آشپزخانه کوچک

نصب دستگیره کابینت

زمانی که شما دستگیره را انتخاب کردید نوبت به نصب آن بر روی درب ها می رسد. به عنوان یک قاعده کلی، دستگیره به صورت عمودی روی درها و به صورت افقی روی کشوها قرار می گیرند. همچنین باید مطمئن شوید که در کابینت های گوشه، دستگیره ها به یکدیگر گیر نمی کنند و کابینت های مجاور را می توان به صورت همزمان و بدون مشکل باز کرد.

انتخاب بهترین دستگیره کابینتی برای آشپزخانه

بهترین برند دستگیره کابینت

برند های زیادی اقدام به تولید دستگیره های کابینتی کرده اند؛ اما تشخیص دستگیره های با کیفیت کار چندان ساده ای هم نیست؛ تنها موردی که شما را از کیفیت دستگیره مورد نظرتان مطمئن می کند، گارانتی محصولات است.

برند های معتبری چون فانتونی و ملونی دستگیره های با کیفیتی را تولید می کنند که شما می توانید در فروشگاه تجهیز یراق این دستگیره ها را با گارانتی معتبر و ضمانت اصالت کالا تهیه کنید.

دستگیره ملونی و دستگیره فانتونی از بهترین دستگیره های موجود در بازار هستند و در طرح ها و رنگ های متنوعی تولید می شوند تا با انواع سلیقه ها و دکوراسیون ها هماهنگ باشند.

انواع دستگیره کابینت متنوع

خرید دستگیره لوکس برای آشپزخانه کوچک

در آشپزخانه های کوچک امکان برخورد افراد با دستگیره ها بیشتر است؛ از طرفی دستگیره های تک پیچ یا دو پیچ به خاطر حجمی که دارند بیشتر در معرض برخورد افراد هستند.

بهترین دستگیره ای که می توانید برای آشپزخانه کوچک انتخاب کنید دستگیره های شاخه ای یا دستگیره های مخفی هستند. دستگیره ی شاخه ای معمولا در قسمت بالا یا پایین درب کابینت نصب می شوند و حجم چندانی ندارند؛ دستگیره های مخفی نیز که از دسته ی دستگیره های شاخه ای محسوب می شوند، هیچ حجمی را در ظاهر کابینت به وجود نمی آورند و تنها باعث راحت باز شدن درب کابینت ها می شوند.

دستگیره مخفی کابینت_ دستگیره شاخه ای کابینت

به این ترتیب شما می توانید بدون نگرانی از برخورد با دستگیره ها، که منجر به آسیب هایی در بدن و لباس شما یا شکستن دستگیره می شود، در آشپزخانه ی کوچک خود به کار های روزمره بپردازید.

به طور کلی امروزه بیشتر طراحان دکوراسیون و کاربران، دستگیره های مخفی و شاخه ای را ترجیح می دهند، چرا که دستگیره های شاخه ای و مخفی مدرن تر و خاص هستند و دکوراسیون آشپزخانه را در عین سادگی کامل می کنند.

با این حال اگر با توجه به سبک دکوراسیون آشپزخانه ترجیح می دهید که از دستگیره های دیگری به غیر از دستگیره شاخه ای استفاده کنید، سعی کنید دستگیره ای را انتخاب کنید که تا حد ممکن زوایای تیز یا قابل گیر کردن نداشته باشد.

دستگیره کابینتی با کیفیت و خوش دست

خرید انواع دستگیره با کیفیت از تجهیز یراق

بسیاری از افراد اهمیت جزئیات کوچک در دکوراسیون را دست کم می گیرند و دستگیره های کابینت مناسبی که به بهترین وجه با فضای داخلی دکوراسیون مطابقت داشته باشد را انتخاب نمی کنند و در نهایت دستگیره هایی را تهیه می کنند که به خوبی با سبک کلی آشپزخانه ترکیب نمی شوند؛ اما توجه به همین جزئیات است که باعث تکمیل و جذابیت دکوراسیون می شود.

فروشگاه تجهیز یراق انواع متنوعی از دستگیره های شاخه ای، دستگیره مخفی، دستگیره دو پیچ، دستگیره تک پیچ و انواع یراق آلات کابینت را ارائه کرده تا شما بتوانید به راحتی از بین دستگیره های با کیفیت انتخاب کرده و سپس دستگیره مورد نظرتان را از روش اینترنتی، تلفنی (02177343556) یا حضوری خریداری کنید.