در معماری مدرن، حتی کوچک ترین و کم کاربرد ترین درب ها هم نقش بسیار تعیین کننده ای در تکمیل زیبایی محیط دارند. به عنوان مثال درب های کمد دیواری یکی از عوامل تاثیر گذار در زیبایی دکوراسیون اتاق خواب هستند.

یکی از مشکلاتی که به طور معمول در اتاق خواب های کوچک اتفاق می افتد، عدم وجود فضای کافی برای باز و بسته شدن درب ها، به ویژه درب کمد دیواری است. از آنجایی که کمد دیواری ها معمولا در قسمت انتهایی اتاق خواب هستند و وسایل بزرگی مانند تخت خواب، میز دراور، میز تحریر و … در جلوی درب کمد قرار می گیرد، گاها راه باز شدن درب کمد نیز بسته می شود؛ به این ترتیب دسترسی به محتویات کمد کار سخت و زمان بری خواهد شد.می شود

یکی از بهترین راه حل های این مشکل استفاده از مکانیزم درب ریلی کمد است که امروزه جایگاه ویژه ای در صنعت دکوراسیون داخلی پیدا کرده است. درب های ریلی کمدی که برای باز شدن به فضای بسیار کمی نیاز دارند این امکان را فراهم می کنند تا بتوانیم به سادگی از تمام حجم داخل کمد استفاده کنیم.

با استفاده از مکانیزم ریلی، درب کمد دیواری شما به موازات دیوار کناری درب، حرکت می کند و دیگر خبر از چرخش درب در حول محور لولا نیست. به این ترتیب شما می توانید تخت خواب یا میز خود را در نزدیکی کمد دیواری قرار دهید و برای گذاشتن یا برداشتن وسایل در داخل کمد، با مشکل کمبود جا و باز نشدن درب مواجه شوید. از طرفی درب های ریلی بسیار زیبا و مدرن هستند و در هر دکوراسیون با هر سبک و سلیقه ای، جذابیت های منحصر به فرد و خاص خود را به نمایش می گذارند.

البته یکی از مشکلات اساسی درب های ریلی که باعث تغییر در زیبایی درب های کمدی می شود، خم شدن و افتادگی درب در اثر وزن زیاد درب و یراق آلات ریلی است. در این حالت درب کمد از راستای خود خارج شده و با اندکی فشار باز و بسته می شود و در جای اصلی خود قرار نمی گیرد. طراحان دکوراسیون داخلی برای حل این مشکل تاب گیر درب چوبی را پیشنهاد داده اند که در ادامه به معرفی این محصول می پردازیم.

رفع تاب درب چوبی

رفع تاب درب چوبی

تاب گیر درب چوبی نه تنها از خم شدن درب کمد دیواری جلوگیری می کند بلکه در مواردی که درب کمد از قبل افتادگی پیدا کرده، باعث گرفتن تاب، و صاف شدن بدنه درب می شود. به این ترتیب نیازی نیست که درب تاب دار کمد دیواری را تعویض کنید و برای خرید درب جدید متحمل هزینه های سنگین شوید، بلکه با کمک تاب گیر درب چوبی می توانید درب کمد دیواری خود را تعمیر و صاف کنید.

انواع تاب گیر درب چوبی

تاب گیر ها در دو نوع توکار و روکار در بازار موجود هستند:

  • تاب گیر درب توکار قبل از نصب درب بر روی کمد، و در کارگاه به درب کمد متصل می شود.
  • تاب گیر درب روکار در شیار ایجاد شده بر روی درب متصل می شود. تاب گیر های روکار در منزل هم قابل نصب هستند و نیاز به دانش فنی خاصی ندارند.

شما می توانید برای رفع تاب درب چوبی از انواع تابگیرهایی که در صفحه یراق آلات اتاق خواب موجود هستند تهیه نمایید.

خرید تاب گیر درب ریلی از تجهیز یراق

یکی از مسائل مهمی که در هنگام خرید با آن مواجه هستیم پیدا کردن مرکز معتبری است که محصولات با کیفیتی را عرضه کند. تجهیز یراق به شما این امکان را می دهد تا با مقایسه ی محصولات مشابه با یکدیگر و کسب اطلاعات لازم درباره ی هر محصول به سادگی کالای مورد نیاز خود را از سه روش اینترنتی، تلفنی (09339006052 _ 02177343556) و حضوری خریداری نمایید.