روشویی گوشه سرویس بهداشتی

روشویی کنج سرویس بهداشتی و روش های استفاده ی بهینه از فضا

دسته بندی : بلاگ سبک زندگی

روشویی ها از اصلی ترین لوازم داخل سرویس بهداشتی هستند و معمولا در قسمت میانی دیوار سرویس نصب می شوند. اما گاهی سرویس بهداشتی شما آنقدر کوچک است که ناچارید روشویی را در قسمت کنج دیوار قرار دهید تا فضای بیشتری را در سرویس کوچک خود نگه دارید. در این صورت ما به شما پیشنهاد […]

روشویی ها از اصلی ترین لوازم داخل سرویس بهداشتی هستند و معمولا در قسمت میانی دیوار سرویس نصب می شوند. اما گاهی سرویس بهداشتی شما آنقدر کوچک است که ناچارید روشویی را در قسمت کنج دیوار قرار دهید تا فضای بیشتری را در سرویس کوچک خود نگه دارید. در این صورت ما به شما پیشنهاد می کنیم که از روشویی های مختص کنج دیوار استفاده کنید که علاوه بر اشغال فضای کمتر، زیبایی بیشتری را در گوشه ی سرویس بهداشتی شما ایجاد می کنند.

روشویی کنج سرویس بهداشتی

البته روشویی های کنج مختص سرویس بهداشتی های کوچک نیستند و در سرویس های بزرگ نیز استفاده می شوند. اگر شما جزو افرادی هستید که دوست دارند از فضاهای پرت بهترین استفاده را ببرند، روشویی کنج بهترین گزینه برای شماست.

روشویی کنج سرویس بهداشتی بزرگ

البته گاهی نیز ممکن است که شما یک روشویی کوچک برای داخل حمام خود نیاز داشته باشید که روشویی کنج به دلیل کوچک و کم جا بودن بسیار مناسب است. همچنین این روشویی های کوچک برای نصب در سرویس های ادارات، فروشگاه ها، سوییت ها، رستوران ها و … بسیار پر طرفدار است.

اگر شما هم دوست دارید که سرویس بهداشتی خود را با روشویی کنج مجهز کنید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید و درباره ی روشویی کنج سرویس و راه های بیشتری برای باز ماندن فضا اطلاعات کاملی کسب کنید.

شکل ظاهری روشویی مثلثی سرویس بهداشتی

روشوی های کنج در شکل های متنوع و از متریال متفاوتی تولید می شوند تا با باقی لوازم سرویس بهداشتی شما ست شوند. اما چیزی که در ظاهر روشویی های کنج مشابه است اینست که یک گوشه ی مثلثی نود درجه دارند تا در گوشه ی دیوار جا بگیرند.

برخی از روشویی ها شبیه یک چهارم از یک دایره هستند، برخی دیگر شبیه مربع، مستطیل یا مثلث هستند و برخی دیگر نیز شبیه اشکال هندسی بی قاعده ای هستند که فقط یک گوشه ی نود درجه دارند.

شکل ظاهری روشویی کنج سرویس

روشویی کنج مدرن یا کلاسیک؟

همه چیز بستگی به سبک سرویس بهداشتی شما دارد؛ وسایل دیگری که در سرویس شما هستند مدرن هستند یا کلاسیک؟ با پاسخ به این سوال می توانید سبک روشویی کنجی که باید تهیه کنید را انتخاب نمایید.

اگر دکوراسیون سرویس شما کلاسیک باشد بهتر است از روشویی های طرح سنگ، چوب و چینی های طرح دار و سلطنتی استفاده کنید. اما برای دکوراسیون سرویس های مدرن لازم است از بین روشویی هایی که ساده هستند انتخاب نمایید.

روشویی کنج کلاسیک روشویی کنج مدرن

روشویی کنج پایه دار یا بدون پایه؟

برخی از روشویی های کنج به دیوار متصل می شوند و قسمت پایین آن ها چیزی نیست. اما برخی دیگر از مدل های روشویی کنج، پایه دار هستند و که استحکام و کاربرد بیشتری دارند.

شما می توانید در قسمت پایین روشویی های دیواری، ست لوازم بهداشتی مثل سطل زباله را قرار دهید؛ اما اگر از روشویی پایه دار استفاده کنید فضای کمتری برای قرار دادن این وسایل دارید. با این حال از مزایای روشویی پایه دار، پنهان کردن لوله و اتصالات زیر روشویی است. بنابراین اگر این لوله های مربوط به روشویی شما داخل دیوار نیستند، بهترین گزینه روشویی پایه دار است.

روشویی کنج پایه دار و روشویی کنج بدون پایه

روشویی کنج چینی یا سنگی یا کابینی؟

روشویی گوشه ی سرویس نیز مانند روشویی های معمولی از متریال متفاوتی ساخته می شود تا قابلیت ست شدن با دکوراسیون سرویس بهداشتی شما را داشته باشد.

جنس چینی قدیمی ترین و پر طرفدار ترین متریال مورد استفاده در روشویی است. از مزایای این جنس می توان به مقاومت نسبتا خوب، تمیز شدن آسان، نصب آسان و قیمت بسیار مناسب اشاره کرد. با این حال تنوع کم در طرح و رنگ روشویی چینی از معایب این جنس محسوب می شود.

روشویی کنج چینی

روشوی های سنگی جدید ترین روشویی ها هستند که چند سالیست ترند بازار شده اند. زیبایی و جذابیت سنگ های طبیعی در کنار دکوراسیون سرویس بهداشتی صحنه ای زیبا و جذاب را خلق می کند. از مزایای روشویی های سنگی می توان به استحکام و مقاومت بسیار بالا، عدم تغییر رنگ در طول زمان و زیبایی زیاد این جنس اشاره کرد؛ در مقابل، وزن زیاد، تنوع کم در طرح و رنگ، نصب سخت و قیمت بالا از معایب این محصول است.

روشویی کنج سنگی

روشویی های کابینتی نیز از مدل های قدیمی روشویی کنج هستند. در این مدل در قسمت پایین روشویی یک کابینت قرار داده شده است تا بتوانید وسایل مانند لوازم بهداشتی و شوینده، حوله، ژیلت، موزر و لوازم دیگر مربوط به سرویس را در آن قرار دهید تا نظم بیشتری در سرویس بهداشتی شما برقرار باشد.

روشویی کنج کابینت دار

از مزایای دیگر روشویی کابینت دار می توان به تنوع بالای طرح و رنگ، وزن پایین، حمل و نصب آسان و مقاومت نسبتا خوب اشاره کرد. در هنگام خرید روشویی کنج کابینت دار دقت کنید که ورق های کابینت ضد آب باشند تا در مجاورت با رطوبت همیشگی سرویس نیازی به تعمیر و تعویض پیدا نکنند. البته این نکته نیز حائز اهمیت است که که علاوه بر ضد آب بودن ورق های کابینت، ضد آب یراق کابینتی مثل لولا ها نیز در زیبایی و ماندگاری کابینت زیر روشویی تاثیر دارد. یکی از بهترین برند های توید کننده ی لولای ضد زنگ برند نام آشنای ملونی است که زنگ نزدن لولا کابینت شما را تضمین می کند.

البته اگر روشویی کنج سرویس ما کابینت دار نیست و برای قرار دادن وسایل بهداشتی مربوط به سرویس نیاز به جای مناسبی دارید می توانید با کمک بست شلف و گونیا، شلف های کاربردی و جذاب را به دیوار بالای آینه یا کنار روشویی نصب کنید و فضایی اختصاصی و کارآمد را برای قرار دادن وسایلتان فراهم نمایید.

شلف در سرویس بهداشتی

روشویی گوشه مزاحم درب سرویس بهداشتی

گاهی از اوقات سرویس بهداشتی ما آنقدری کوچک است که حتی با وجود روشویی کنج نیز، فضای کافی برای باز و بسته کردن درب سرویس و حرکت کردن را نداریم. در این مواقع بهترین راه برای حل این مشکل استفاده از درب های ریلی است. درب های ریلی از قسمت بالا یا پایین بر روی یک ریل قرار می گیرند و با کمک قرقره ها بر روی ریل حرکت می کنند. به این ترتیب بدون نیاز به چرخش و تنها در راستای دیوار حرکت می کنند و به صورت کامل باز یا بسته می شوند تا مزاحمتی را برای رفت و آمد شما ایجاد نکند.

شما می توانید درب های خود را به دو صورت ریلی کنید، در روش اول می توانید تجهیزات درب ریلی را به صورت جداگانه تهیه کرده و بر روی درب خود نصب کنید؛ اما در این روش ممکن است یراق آلاتی که تهیه می کنید متناسب با درب شما نباشند و آن ها را در مدل هایی خریداری نماید که سایز یکسانی نداشته باشند؛ بنابراین دومین و بهترین روش، خرید یراق آلات درب ریلی چوبی به صورت یک مجموعه ی بسته بندی شده تحت عنوان مکانیزم درب ریلی است. در مکانیزم ها تمام یراق آلات مورد نیاز ریلی کردن درب وجود دارد تا شما با یک بار خرید و به راحتی، تجهیزات مناسب درب ریلی سرویس بهداشتی خود را تهیه کنید.

درب ریلی سرویس بهداشتی

نکته قابل توجه اینکه کشویی کردن درب ها مختص سرویس بهداشتی نیست و شما می توانید با کمک یراق آلات ریلی، تمام درب های اتاق، کمد، کابینت، ورودی، پارکینگ، ادارات، استخر ها و … را ریلی کنید و از مزایای بی نظیر آن لذت ببرید.

نورپردازی سرویس بهداشتی کوچک و روشویی سه گوش

نقش نورپردازی در زیبایی و جذابیت هر فضایی انکار نا پذیر است. با کمک نورپردازی مناسب و اصولی می توانید سقف های کوتاه را بلند، و اتاق های کوچک را بزرگ تر جلوه دهید. نورپردازی سرویس بهداشتی نیز از این قاعده مستثنی نیست و اگر متناسب با محیط انجام شود، تاثیر زیادی را بر روی دکوراسیون سرویس بهداشتی شما می گذارد.

نکته ی مهمی که در چیدمان سرویس های کوچک اهمیت زیادی دارد این است که از شلوغ کردن بیش از حد فضا پرهیز کنید و تا حد امکان ساده ترین دکوراسیون را انتخاب کنید. به همین ترتیب در انتخاب تجهیزات مناسب برای نورپردازی، سادگی و مینیمال بودن طراحی نورپردازی خود را اصل اول قرار دهید. در همین راستا بهتر است از تجهیزات نورپردازی مدرن مانند چراغ های ال ای دی خطی و سنسور های هوشمند آینه ای و حرکتی استفاده کنید تا دکوراسیونی زیبا، جذاب و بی نقص داشته باشید.

نورپردازی سریس بهداشتی با روشویی کنج

نورپردازی با کمک ال ای دی های شاخه ای بسیار متفاوت و مدرن است. ال ای دی ها را در زیر روشویی کنج، پشت آینه، نزدیک سقف و … پنهان کنید تا بدون دیده شدن منبع نور، روشنایی کافی و زیبا در سرویس شما ایجاد شود. نور مخفی از جدید ترین طراحی های نورپردازی در دکوراسیون مدرن محسوب می شود و جلوه ی متفاوت، خاص و چشم نوازی را به سرویس بهداشتی کوچک شما هدیه می کند.

در صورتی که تمایل دارید درباره چیدمان دکوراسیون سرویس بهداشتی اطلاعات تخصصی تر  و کامل تری کسب کنید می توانید مقاله ی ایده هایی برای طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن، زیبا و شیک را مطالعه نمایید.

محصولات مورد نیاز خود را از فروشگاه های معتبر خریداری نمایید!

مزیت خرید از روشگاه های معتبر در قیمت مناسب و اطمینان از اصل بودن محصولات خلاصه نمی شود و شامل دریافت گارانتی معتبر، خدمات پس از فروش، ارسال فوری و درگاه های متفاوت خرید نیز می شود.

یکی از تخصصی ترین فروشگاه های یراق آلات درب ریلی و تجهیزات نورپردازی، فروشگاه تجهیز یراق است که تمام این موارد را برای شما فراهم کرده تا بتوانید از طریق اینترنتی، تلفنی و حضوری لوازم مورد نیاز خود را تهیه کنید و تجربه ای شیرین و ماندگار از خریدی مناسب و کارآمد داشته باشید.

تاریخ انتشار: 07.11.1400
نظرات کاربران

پرسش و پاسخ (4)

نظرات شما کاربر عزیز با دقت و حساسیت خوانده می شود و پاسخ شما در کمتر از 8 ساعت برایتان ارسال می شود .

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • بابایی 1400.12.18

  برای نصب درای ریلی نیاز به بنایی و ریخت و پاش هست یا همینجوری مثه در لولایی راحت نصب میشه؟

  • مرتضی 1400.12.18

   اگر بخوابن درب ریلی مخفی نصب کنین نیاز به بنایی و قرار دادن یه دیوار پیش ساخته هست. اما برای درای ریلی دیگه خیلی راحت فقط ریل ها رو به کف یا دیوار پیچ میکنین. برای اینکه اطلاعات دقیق تری کسب کنین با شما ره ی 02177343556 تماس بگیرین تا کارشناسان تجهیز یراق به صورت کامل تری راهنماییتون کنن.

 • خانسازی 1402.03.30

  سلام من روشویی با ابعاد خییییلی کوچیک میخوام کل عرض سرویس بهداشتی یک متر هست و روشویی جلو در ورودی متاسفانه گوشه نمیشه بزارمش عرض کنار در کم هست باید وسط کار گذاشته بشه تمیخوام جلو راه رو بگیره راهنمایی میکنید

  • مدیریت تجهیز یراق 1402.03.30

   توی اینترنت عبارت “روشویی خیلی کوچک” رو سرچ کنین و تصاویرش رو ببینین. ایده های جالبی بهتون میده.

مشاوره رایگان
پرداخت در محل
پشتیبانی 12 ساعته
ارسال سریع

copy right @ TAJHIZ YARAGH 2020