دکوراسیون زیبای سرویس بهداشتی

ایده هایی برای طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن، زیبا و شیک

دسته بندی : بلاگ سبک زندگی

اینکه منزل شما شیک و مدرن باشد، به این معنی نیست که تنها شکیل بودن پذیرایی و آشپزخانه ی شما کافیست؛ اگر یک منزل تماما مدرن و خاص می خواهید پس لازم است تا به دکوراسیون همه ی نقاط منزل خود دقت کنید. پذیرایی، آشپزخانه، اتاق خواب، سرویس بهداشتی، راهرو ها و … هیچ تفاوتی […]

اینکه منزل شما شیک و مدرن باشد، به این معنی نیست که تنها شکیل بودن پذیرایی و آشپزخانه ی شما کافیست؛ اگر یک منزل تماما مدرن و خاص می خواهید پس لازم است تا به دکوراسیون همه ی نقاط منزل خود دقت کنید. پذیرایی، آشپزخانه، اتاق خواب، سرویس بهداشتی، راهرو ها و … هیچ تفاوتی با هم ندارند؛ مطمئن باشید که اگر حتی یک قسمت از منزل شما دکوراسیون قدیمی و ناهماهنگی داشته باشد، به چیدمان و لوازم مدرن باقی منزل آسیب می زند. پس برای جلوگیری از ایجاد نا هماهنگی در منزل خود، به دکوراسیون همه ی منزل توجه کنید.

یکی از قسمت هایی که کمتر مورد توجه قرار می گیرد، سرویس بهداشتی است. همان طور که می دانید سرویس بهداشتی شامل توالت، دستشویی و حمام است و اکثر ما در گذشته فکر می کردیم که سرویس بهداشتی به دلیل کوچک بودن، نیازی به زیبا سازی ندارد و یا برای این کار به صرف هزینه های زیادی نیاز است، در صورتی که با صرف هزینه های نسبتا کم، می توانید دکوراسیون بسیار زیبایی را در این فضا به وجود آورید. دقت کنید که در طراحی دکور سرویس بهداشتی، اغراق آمیز عمل نکنید و سادگی و زیبایی را در راس کار خود قرار دهید.

طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی

اگر به دنبال ایده هایی برای زیبا سازی دکوراسیون سرویس بهداشتی منزل خود هستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

سرویس بهداشتی جای چه وسایلی نیست؟

قبل از اینکه برای چیدمان وسایل داخل سرویس، برنامه ریزی کنید ابتدا به این مورد دقت کنید که سرویس بهداشتی جای چه وسایلی نیست و به یاد داشته باشید که برای زیبایی بیشتر سرویس، این وسایل را هرگز داخل دستشویی قرار ندهید:

 • کتاب: کتاب ها یکی از زیباترین عناصر تزئین محیط محسوب می شوند، اما هرگز تجهیزات مناسبی برای زیبا سازی سرویس بهداشتی نیستند؛ چرا که سرویس بهداشتی فضایی مرطوب است و رطوبت باعث پوسیدگی کتاب ها می شود. حتی اگر متراژ سرویس بهداشتی شما زیاد است و محل قرار گیری کتاب هایتان دور از آب و رطوبت قرار دارد، باز هم دیدن کتاب ها داخل سرویس بهداشتی چندان هم زیبا و کاربردی نیست.
کتاب برای تزئین سرویس بهداشتی
 • لوازم آرایشی و عطر: لوازم آرایشی و عطر ها جزو محصولاتی هستند که برای ماندگاری به فضای خشک و خنک نیازمندند. پس قرار دادن آن ها در محیط مرطوب سرویس بهداشتی، نه تنها کیفیت این مواد را پایین آورده و تاریخ مصرفشان را کوتاه تر می کند بلکه باعث می شود تا پوست شما نیز در هنگام قرار گرفتن در معرض این مواد، دچار حساسیت های پوستی شود.
قرار دادن عطر در سرویس بهداشتی
 • مجسمه های آبکاری: اکثر مجسمه ها و لوازم آبکاری شده، به دلیل روکش رنگی که دارند، ضد آب نیستند. بنابراین قرار دادن آن ها در سرویس بهداشتی باعث خراب شدنشان می گردد.
دکوراسیون سرویس بهداشتی با مجسمه

چه وسایلی برای تزئین سرویس بهداشتی مناسب است؟

در مقابل لوازمی که هرگز نباید در محیط سرویس بهداشتی قرار بگیرند، وسایلی هستند که حضورشان نه تنها باعث زیبایی بیشتر، بلکه موجب کاربردی تر شدن سرویس نیز می شود. برخی از این وسایل ضروری هستند و برخی دیگر تنها جنبه ی تزئینی دارند. در ادامه به بررسی هر یک از تجهیزات مناسب داخل سرویس بهداشتی میپردازیم:

 • کابینت: سعی کنید تا حد امکان از روشویی کابینت دار استفاده کنید. حتی اگر در قسمت روشویی خود کابینت ندارید می توانید با کمک یک نجار حرفه ای، کابینت زیبایی را متناسب با سبک دکوراسیون سرویس بهداشتی بسازید. این کابینت نه تاثیر بسزایی در نظم دهی به محصولات شوینده و بهداشتی شما دارد بلکه عنصری دکوراتیو برای زیبایی سرویس بهداشتی شما محسوب می شود. برای بهینه سازی این کابینت کوچک، از تجهیزات کابینتی مدرن استفاده کنید. مثلا به جای طبقه بندی ساده ی کابینت، از کشو استفاده کنید، چرا که کشوها فضای بهتری را برای نظم دهی در اختیار شما قرار می دهند. برای نصب کشو در کابینت زیر روشویی به تجهیزاتی مثل ریل کشو نیاز دارید. با طبقه بندی درست کابینت می توانید محصولات شوینده و بهداشتی خود را در کابینت زیر روشویی قرار دهید تا در کابینت های آشپزخانه با مشکل بی نظمی و شلوغی مواجه نشوید.
کابینت زیر روشویی برای نظم لوازم بهداشتی
 • برچسب کاشی: اگر کاشی های دیوار سرویس بهداشتی شما، قدیمی هستند و رنگ جذابی ندارند، می توانید برچسب های کاشی را با قیمت مناسبی تهیه کنید و آن ها را بر روی کاشی های سرویس بچسبانید. این برچسب ها که ضد آب هستند گزینه ی مناسبی برای زیباسازی دیوار سرویس بهداشتی شما محسوب می شوند. البته در نظر داشته باشید که اگر این برچسب ها را خصوصا به دیوار حمام بچسبانید به دلیل رطوبت بسیار بالای حمام، امکان کنده شدن برچسب ها زیاد است؛ پس در هنگام خرید دقت کنید که برچسب هایی با کیفیت بالا تهیه کنید تا دچار مشکل نشوید.
برچسب کاشی برای زیبایی دیوار سرویس بهداشتی
 • آینه: وجود یک آینه در سرویس بهداشتی ضروری است. مهم نیست ابعاد آینه ی شما چقدر است، به هر حال آینه از کاربردی ترین تجهیزات داخل سرویس است. اگر آینه ای کوچک و ساده انتخاب کنید، تنها جنبه ی کاربردی بودن آن را در نظر گرفته اید، اما اگر به زیبایی بیشتر سرویس بهداشتی خود نیز فکر می کنید سعی کنید آینه ای بزرگ و طرح دار انتخاب کنید و با نصب لامپ های پشت آینه، زیبایی آن را دوچندان کنید. برای روشن و خاموش کردن چراغ های پشت آینه از سنسور لمسی پشت آینه استفاده کنید تا بتوانید از امکانات دیگری از جمله ضد بخار هوشمند، تایمر و … نیز برخوردار شوید.
آینه ها برای دکوراسیون زیبای سرویس بهداشتی
 • گلدان: شاید در نگاه اول قرار دادن گلدان ها در سرویس بهداشتی باعث رساندن به گل ها شود، اما بهتر است بدانید که گیاهانی وجود دارد که برای قرار دادن در سرویس بهداشتی بسیار مناسب هستند. سرخس بوستون، برگ عبایی، ارکیده، برگ عنکبوتی و پتوس از جمله گیاهانی هستند که نه تنها با محیط مرطوب و کم نور سرویس بهداشتی سازگارند بلکه زیبایی سرویس شما را دو چندان می کنند.
گیاهان سازگار با سرویس بهداشتی
 • ست سرویس بهداشتی: وجود یک ست سرویس بهداشتی کمک می کند تا امکانات لازم برای تمیز ماندن سرویس را در اختیار داشته باشید. امروزه ست های بسیار زیبا و جذابی تولید شده اند که باعث زیبایی بیشتر سرویس بهداشتی شما می شوند. توالت شور، سطل زباله، جا صابونی، جا مسواکی و جا مایعی از اجزای این ست هستند.
ست سرویس بهداشتی برای زیبایی سرویس
 • حوله: حوله ها نیز از ملزومات سرویس بهداشتی هستند. اما اگر از حوله های رنگارنگ و زیبا در سرویس استفاده کنید به زیبایی سرویس بهداشتی خود نیز کمک کرده اید.
حوله های رنگی برای زیبایی سرویس بهداشتی
 • شمع، صدف، سنگ تزئینی: شما می توانید در قسمت جلوی آینه و کنار روشویی از شمع، صدف و سنگ های تزئینی استفاده کنید. البته سعی کنید سرویس بهداشتی را خیلی شلوغ نکنید و این عناصر کوچک دکوراتیو را در جایی قرار ندهید که دائما در معرض افتادن باشند.
استفاده از سنگ، صدف و شمع برای دکوراسیون سرویس بهداشتی
 • بوگیر: بوگیر ها انواع متفاوتی دارند، برخی از انواع بوگیر صرفا جهت رفع بوی بد استفاده می شوند، اما برخی دیگر، بسیار زیبا هستند و یکی از بهترین موارد تزئین سرویس بهداشتی محسوب می شوند.
استفاده از بوگیر در دکوراسیون سرویس بهداشت

اگر شما از عناصر زیبای دیگری برای تزئین سرویس بهداشتی خود استفاده می کنید، نام و کاربرد آن ها را در انتهای این مقاله کامنت کنید تا دیگران نیز از ایده ی شما استفاده کنند.

چطور نورپردازی مناسبی برای سرویس بهداشتی داشته باشیم؟

اجرای نورپردازی برای همه ی قسمت های یک خانه الزامی است. سرویس بهداشتی نیز از این قاعده مستثنی نیست. شما به یک منبع نور برای نورپردازی کلی سرویس بهداشتی خود نیاز دارید. علاوه بر این می توانید از نورپردازی آینه، نورپردازی کابینت، نورپردازی دیوار ها و … نیز برای زیبا تر شدن سرویس بهداشتی استفاده کنید.

معمولا برای نورپردازی کلی سرویس از لوسترهای دیواری کوچک، و برای نورپردازی تزئینی سرویس از ال ای دی های شاخه ای استفاده می شود. ال ای دی های شاخه ای با ابعاد کوچک، طول عمر بالا، بازده نوری مناسب و مصرف برق کم، یکی از بهترین موارد نورپردازی محسوب می شوند. همچنین می توانید ال ای دی ها را به یکی انواع سنسور های هوشمند متصل کنید تا نورپردازی خودکار و زیبایی  را در سرویس بهداشتی خود داشته باشید. برای آشنایی بیشتر با این تجهیزات مدرن از صفحه ی تجهیزات نورپردازی کابینت دیدن نمایید.

نورپردازی سرویس بهداشتی

از تجهیزات مدرن نورپردازی در آشپزخانه نیز استفاده کنید!

همان طور که گفتیم همه ی قسمت های منزل به نورپردازی نیاز دارد. آشپزخانه یکی مهم ترین محیط های منزل است که اگر به درستی نورپردازی نشود، بازده کاری ما را کاهش می دهد. شما می توانید از ال ای دی های شاخه ای و سنسور های خودکار، برای هوشمند سازی آشپزخانه ی خود استفاده کنید.

نورپردازی آشپزخانه شامل استفاده از منابع نوری مناسب در قسمت سقف، بالا و پایین کابینت، اپن، قفسه های داخل کابینت و … می شود.

هوشمند سازی آشپزخانه با محصولات نورپردازی

از آنجایی که کابینت ها یکی از اصلی ترین عناصر آشپزخانه هستند، نه تنها به زیبایی زیادی نیاز دارند تا آشپزخانه ی ما را جذاب تر نشان دهند، بلکه باید سالم و کارآمد باشند تا در هنگام قرار دادن و برداشتن وسایل، با مشکلی مواجه نشویم. اگر کابینت شما قدیمی است و یا در ساخت و نصب آن از یراق آلات بی کیفیتی استفاده شده می توانید با مراجعه به صفحه ی یراق آلات کابینت، بهترین و کاربردی ترین تجهیزات را برای بهبود کارایی کابینت هایتان تهیه نمایید.

تجهیزات مدرن مورد نیازتان را از تجهیز یراق تهیه کنید!

فروشگاه تجهیز یراق یکی از بزرگ ترین فروشگاه های یراق آلات در شرق تهران است که با عرضه ی تجهیزات کابینتی مدرن و با کیفیتی از جمله یراق آلات کابینت، دستگیره مخفی کابینت، سبد سوپری، ریل کشو، سطل زباله کابینتی و … توانست به عنوان موفق ترین فروشگاه اینترنتی یراق آلات و تجهیزات کابینتی، اعتماد بسیاری از کاربران را به خود جلب کند. تجهیز یراق در حال حاضر با ارائه ی محصولاتی از قبیل تجهیزات نورپردازی، اتاق خواب و ساختمان، حوزه ی فعالیت خود را وسیع تر کرده تا نیاز های بیشتری از مشتریان خود را رفع کند.

برای خرید از فروشگاه تجهیز یراق از سه روش اینترنتی، تلفنی و حضوری اقدام کنید تا از گارانتی معتبر فروشگاه برخوردار شوید و محصولات شما به صورت رایگان برایتان ارسال گردد.

تاریخ انتشار: 29.08.1400
نظرات کاربران

پرسش و پاسخ

نظرات شما کاربر عزیز با دقت و حساسیت خوانده می شود و پاسخ شما در کمتر از 8 ساعت برایتان ارسال می شود .

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • بابایی 1400.09.20

  سلام وقتتون بخیر. سرویس بهداشتی من کوچیکه. کاش برای نورپردازی سرویس کوچیکم ایده میدادین

  • مرتضی 1400.10.25

   سلام برای سرویس بهداشتی کوچک هم میتونین از درای ریلی که خیلی کاربردی هستن استفاد کنین، چون درای ریلی فضای بسیار کمی رو اشغال میکنن.
   همچنین میتونین از نورپردازی استفاده کنین که فضای سرویستون بزرگ تر جلوه کنه.
   از ست های بهداشتی خیلی بزرگ و جاگیر استفاده نکنین و سعی کنین هارمونی رنگ رو در سرویس رعایت کنین تا در بدو ورود با شلوغی و تیرگی بیش از حد که باعث کوچک نشون دادن فضا میشن روبرو نشین.

ارسال رایگان
پرداخت در محل
پشتیبانی 24 ساعته
ارسال سریع

copy right @ TAJHIZ YARAGH 2020