تمیز کردن فیلتر هود

آخرین باری که فیلتر هود خود را تمیز یا تعویض کردید چه زمانی بوده است؟! اگر مدت زیادی از این کار می گذرد بهتر است نسبت به تمیز کردن آن هر چه سریعتر اقدام کنید. چرا که هدف از قرار دادن فیلتر هود، جذب کردن چربی ها می باشد.

بنابراین اگر دریچه فیلتر به دلیل چربی مسدود شده باشد، عمل جذب چربی به خوبی انجام نمی شود. در این صورت کارآیی هود آشپزخانه کم می شود.

با گذشت زمان، فیلتر هود ممکن است با چربی و لایه ای که بر روی آن تشکیل می شود، مسدود شود. به همین دلیل مهم است که این فیلتر ها را به صورت دوره ای تمیز کنید. خوشبختانه، تمیز کردن آنها سخت نیست!

این آموزش نشان می دهد که چگونه فیلتر را در سینک ظرفشویی با آب جوش، جوش شیرین و یک شوینده مناسب تمیز کنید. برخی از فیلتر های هود این قابلیت را دارند که در ماشین ظرفشویی شسته شوند، اما من توصیه نمی کنم که حداقل برای اولین بار این کار را انجام دهید.

نحوه از بین بردن چربی ها و تمیز کردن فیلتر هود

روش اول:

مواد و وسایل مورد نیاز:

  • جوش شیرین
  • آب داغ
  • مایع ظرفشویی
  • برس
  • حوله کاغذی یا پارچه های تنظیف

 

۱- فیلترها را از هود آشپزخانه خارج کنید.

اکثر فیلترها باید به راحتی از هود جدا می شوند. معمولا یک حلقه فلزی وجود دارد که می توانید با فشار دادن آن فیلتر را بیرون آورید.

 

۲- سینک ظرفشویی از آب جوش پر کنید.

هر چه میزان آب داغ تر باشد، تاثیر گذاری آن بیشتر می شود. برای این کار بهتر است آب درون کتری را جوش آورده و سپس درون سینک بریزید.

 

۳- جوش شیرین و مقداری مایع ظرفشویی را درون آب جوش داخل سینک بریزید.

یک پیمانه جوش شیرین را به همراه مایع ظرفشویی درون سینک بریزید. به جای مایع ظرفشویی از پودر صابون نیز می توانید استفاده کنید. دقت کنید که دست خود را داخل آب نکنید.

چرا که آب بسیار داغ است و دست شما را می سوزاند.

فیلترهای کثیف و چرب را داخل سینک قرار داده و مطمئن شوید که آب داغ به صورت کامل روی آن ها را پوشانده است.

 

۴- فیلترها را به مدت ۱۰ دقیقه درون آب گرم رها کنید.

اجازه دهید تا فیلترها برای مدت زمان ۱۰ دقیقه کامل در آب گرم و صابون و جوش شیرین بمانند تا چربی های روی آن ها آماده از بین رفتن شوند.

 

۵- فیلتر ها را تمیز کنید.

پس از خیساندن فیلتر هود آشپزخانه ، یک برس را بردارید و فیلتر ها را تمیز کنید. در صورت نیاز، می توانید صابون یا مایع ظرفشویی را روی برس زده و سپس برس را روی فیلترها بکشید.

۶- فیلترها را بشویید و خشک کنید.

فیلترها را به طور کامل با آب گرم بشویید و با یک حوله کاغذی یا پارچه تنظیف خشک کنید.
حالا فیلترها را در جای خود قرار دهید. تمیز کردن فیلتر هود آشپزخانه، ماهی یک مرتبه یک استراتژی خوب برای بالا بردن عمر و دوام هود می باشد.

 روش دوم:

لوازم مورد نیز برای نظافت هود
۱. دستکش مقاوم به مواد شیمیایی
۲. جرم گیر فلزات *
۳. حوله کاغذی
۴. سینی 
*«محلول جرم گیر و تمیز کننده قطعات فلزی چون؛ آلومینیوم و استیل، بدون ایجاد خوردگی، در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده به صورت خالص استفاده می‌شود و دارای خاصیت جرم گیری و تمیز کنندگی بالا و ضد چربی‌ها است. برای قطعاتی از جنس آلومینیوم، استیل، برنجی و مسی بدون ایجاد هیچ گونه خوردگی بسیار مناسب است»
۱-جدا کردن هود و فیلتر آن برای نظافت
برای شروع کار ابتدا باید دست‌کش‌ها را بپوشید و فیلتر را از روی هود جدا کرده و درون سینی پخت و پز قرار دهید. سپس با استفاده از جرم‌گیرفلزی ضد چربی، روی شبکه‌های فیلتر اسپری کنید، به نحوی که تمام سطوحی را که با چربی احاطه شده است را بپوشاند.
۲- اسپری محلول جرم گیر
وقتی که روی سطوح چرب اسپری می‌کنید، چربی‌های روی آن بلا‌فاصله شروع به جدا شدن از سطح فیلتر می‌کنند. سعی کنید ۵ دقیقه صبر کنید و بعد فیلتر را با خیال راحت بشویید. برق حاصل از پاک شدن فیلتر شما را شگفت‌زده خواهد کرد.
نکته: سعی کنید قبل از کار با اسپری برطرف کننده، جرم‌های روغنی و پرچرب آن را به مقدار کم روی سطح آزمایش کنید. شاید مواد به کار برده شده در وسیله مورد نظر برای نظافت به این ماده حساس بوده و واکنش نشان دهد، در نتیجه از بین برود یا شکل خیلی بدی به خودش بگیرد.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

دیدگاه شما را با چه تصویری در سایت نمایش دهیم؟

*سوالات و دیدگاه های شما توسط کارشناسان مجموعه خوانده می شود و در کمترین زمان به ان پاسخ داده می شود

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است