امروزه استفاده از تخت جک‌دار در بسیاری از خانه‌ها به یک ضرورت تبدیل شده است؛ چرا که اکثر ما با محدودیت در فضا و متراژ کم اتاق خواب‌ها دست به گریبان هستیم. به همین‌خاطر همواره به دنبال یک فضای مناسب برای چیدمان و انبار کردن وسیله‌هایمان می‌گردیم. گاهی اوقات انقدر مشکل کمبود فضا بزرگ است که ناچار می شویم از قرار دادن لوازمی چون تخت خواب چشم پوشی کنیم؛ گاهی نیز مجبوریم که وسایلمان را در زیر تخت قرار دهیم تا کمد دیواری ها چیدمان منظم تری داشته باشند. البته با تخت خواب جک دار این مشکل حل خواهد شد.

تخت های جک دار انواع متفاوتی دارند و تمام انواع آن ها باعث بهینه سازی فضای اتاق خواب می شوند. خبر خوب اینکه برای داشتن یک تخت خواب جک دار نیازی به پرداخت هزینه های زیاد خرید تخت خواب جدید نیست و حتی خودتان هم می‌توانید با خرید جک زیر تخت و گذراندن چند مرحله‌ ی ساده، یک تخت خواب معمولی را به یک تخت جکدار تبدیل کنید.

انواع تخت جک دار

چرا تخت جک دار بسازیم؟

اگر شما هم وسایل خود را در زیر تخت خواب معمولی خود قرار می دهید، حتما با مشکل گرد و غبار گرفتن وسایل هم مواجه شده اید؛ علاوه بر این وسایل شما به مرور زمان به قسمت وسط یا انتهای تخت هل داده می شوند تا جایی نه تنها دسترسی سختی پیدا می کنند بلکه گاهی با گذشت زمان آن ها را فراموش می کنیم؛ از طرف دیگر مسئله ی زیبایی تخت خواب و اتاق شماست، وسایل زیر تخت جلوه ی چندان جذابی را به اتاق خواب شما نخواهند داد. اینجاست که لزوم استفاده از تخت جکی مشخص می شود.

تخت‌های جک‌دار به گونه‌ای طراحی شده‌اند که کفی آن‌ها با استفاده از یک جک، بلند می‌شود. همین امر موجب می‌شود تا شما بتوانید از باکس زیر تخت، به عنوان یک کمد جادار استفاده کنید. پس اگر در اتاق خواب خود به اندازه‌ی کافی کمد دیواری یا کشو ندارید، بهتر است این فضا را نادیده نگیرید.

استفاده از فضای زیر تخت جک‌دار به عنوان کمد در اتاق‌های کوچک

انواع تخت جکی

انواع تخت جکی شامل تخت خواب های تاشو و تخت خواب های باکسی هستند که هرکدام مزایای خاص خود را دارند. اگر اتاق خواب شما فضای کافی برای رفت و آمد و کارهای روزمره را ندارد، بهتر است از تخت تاشو استفاده کنید تا بتوانید در طول روز تخت خواب خود را از وسط اتاق جمع کنید؛ اما اگر مشکل شما کمبود کمد دیواری و فضایی برای نگهداری از وسایل است، بهترین راه استفاده از تخت باکسی است.

برای اینکه به طور کامل با ویژگی های تخت تاشو و باکسی آشنا شوید می توانید به مقاله ی همه چیز درباره انواع تخت کمجا مراجعه نمایید.

جک ها نیز بسته به نوع تخت مورد نظر شما متفاوت هستند و می‌توانند بدون اینکه باری را بر دوش مصرف‌کننده بگذارند، فشار زیادی را تحمل کنند. از این‌ رو باز و بسته کردن آن‌ها، آسان است و خانم‌ها و کودکان نیز به خوبی از عهده انجام آن برمی‌آیند.

همین امر نیز موجب شده تا فضای داخلی تخت‌های باکسی، کمد خوبی برای انبار کردن وسیله‌هایی باشد که حتی ممکن است در طول روز مورد استفاده قرار بگیرند. البته این نوع تخت‌ها، بیشتر به صورت آماده به فروش می‌رسند؛ با این‌حال تخت‌های معمولی را نیز می‌توان با کمی تغییرات و یک کلاف تخت، به یک تخت جک‌دار تبدیل کرد.

شما می توانید از کارشناسان فروشگاه تجهیز یراق مشاوره تخصصی دریافت کرده و انواع یراق آلات تخت خواب را تهیه کنید.

یراق تخت خواب

جک تخت خواب

13.00
فشار جک تخت بر حسب نیوتون :
  • 1000-
  • 3000-
قیمت280.000تومان
مشاهده محصولات بیشتر
تخت جکدار برای کمبود فضای اتاق خواب

کلاف تخت باکسی چیست؟

کلاف تخت با استفاده از سایر یراق تخت خواب به باکس چوبی تخت متصل می‌شود. این محصول، شبیه به یک باکس فلزی مشبک است که قسمت زیرین آن، دارای پایه است. بخش رویی نیز که پس از اتصال، به عنوان کفی تختخواب مورد استفاده قرار می‌گیرد، به نوعی، درب این باکس است.

وقتی درب باکس بسته باشد، یعنی کفی روی تخت قرار دارد و دسترسی به زیر آن ممکن نیست. با باز کردن درب که به کمک جک صورت می‌گیرد، کفی تخت بالا می‌رود تا فضای زیر آن در دسترس قرار بگیرد.

کلاف تخت ممکن است به اشکال گوناگون و برای تخت‌های یک یا دونفره ساخته شود. با این‌حال در تمام این مدل‌ها، کلاف باید جایگزین کفی تخت شده و با اتصال به بدنه‌ی آن در جای خود محکم شود. بعد از قرار گرفتن کلاف تخت در فریم تختخواب، می‌توانید تشک را روی کفی قرار داده و از تخت استفاده کنید.

ساختار و شکل ظاهری کلاف تختخواب جک‌دار

نحوه بستن جک تخت خواب برای تبدیل تخت معمولی به تخت جکدار

برای تبدیل تخت معمولی به تخت جک‌دار، در اولین گام می‌بایست یک کلاف تخت مناسب را خریداری کنید. این کلاف در ابعاد گوناگون در بازار موجود است. با این‌حال اگر سایز مورد نظر خود را پیدا نکردید، می‌توانید آن را به فروشگاه‌هایی نظیر تجهیز یراق که در این زمینه فعالیت می‌کنند، سفارش دهید. سفارشی‌سازی این محصول به شما امکان می‌دهد تا بتوانید تختی با ابعاد و ارتفاع دلخواه داشته باشید.

پس از انتخاب سایز مناسب، به یاد داشته‌باشید که مهم‌ترین نکته در خرید کلاف تخت، توجه به کیفیت جک‌های آن است. اگر در ساختار یک کلاف از جک‌های بی‌کیفیت یا ضعیف استفاده شده‌باشد، این کلاف کارایی لازم را نخواهد داشت. بنابراین جک‌های آن پس از مدتی از کار می‌افتند و همین هم استفاده از فضای زیر تخت را دشوار و حتی غیر ممکن می‌کند.

همچنین فراموش نکنید که کلاف تخت، وزن زیادی دارد و قیمت آن نیز با توجه به مقدار آهنی که در بدنه‌ی آن به‌کار رفته، محاسبه می‌شود. از این رو این نوع یراق تنها برای ساخت تخت‌های باکسی که به‌طور ثابت روی زمین قرار می‌گیرند، کاربرد دارد. بنابراین برای ساخت تخت‌های کم‌جای تاشو باید از یراق تخت تاشو استفاده کنید.

تبدیل تخت معمولی به جک‌دار برای استفاده از فضای زیرتخت

مراحل ساخت تخت جک‌دار باکسی؛ تغییر تخت در چند دقیقه!

برای تبدیل تختخواب معمولی به تخت جک‌دار در اولین گام باید کفی تخت خود را از آن جدا کنید. این کفی در اغلب تخت‌ها از چوب ساخته شده‌است و به فریم تخت متصل نیست. با این وجود اگر کفی تخت شما فلزی بود، می‌توانید آن را بردارید تا به فضای زیر تخت دسترسی پیدا کنید. حال، فقط فریم تخت قابل مشاهده است که احتمالاً تاج تخت نیز به آن متصل است. کلافی که از قبل تهیه کرده‌اید را داخل فریم قرار دهید و اتصالات لازم را برقرار کنید.

قبل از اینکه تشک را روی تخت قرار دهید، سعی کنید کلاف را چندبار به آرامی باز و بسته کنید و اگر لازم است جک‌ها را رگلاژ نمایید تا به حرکت روان‌تری برسید. فراموش نکنید که جک کلاف تخت، بسیار قدرتمند است و در صورتی‌که تشک روی آن نباشد با شدت بیشتری باز می‌شود. از این رو بهتر است موقع رگلاژ کردن آن، به این نکته توجه کنید تا ناخواسته آسیب نبینید. در نهایت با قرار دادن تشک روی کلاف، کار را به اتمام برسانید. حال می‌توانید روی تخت جک‌دار خود استراحت کرده و از فضای زیر آن نیز استفاده کنید.

کلاف تخت باکسی _ تجهیز یراق

خرید یراق تختخواب و جک زیر تخت با بهترین کیفیت

تختخواب، فضای زیادی را در اتاق خواب اشغال می‌کند. از این رو کسانی‌که با محدودیت فضا در اتاق خواب خود مواجه هستند ممکن است به روش های مختلفی، سعی در مدیریت آن داشته‌باشند. همان طور که پیش تر نیز ذکر کردیم یکی از این روش ها استفاده از تخت‌های کم‌جای تاشو و باکسی است.

در نهایت باید بگوییم تفاوتی ندارد که شما تصمیم دارید تا از کدام تخت در اتاق خواب خود استفاده کنید. چراکه یراق هر دوی آن‌ها را می‌توانید در کنار سایر تجهیزاتی نظیر یراق آلات اتاق خواب از تجهیزیراق تهیه نمایید. همچنین می توانید کلاف مورد نظر خود را در این فروشگاه در سایز سفارشی خریداری کنید.

برای اطلاع از نحوه سفارش این محصول و یا خرید آن می‌توانید به صفحه‌ی فروشگاه مراجعه کنید و یا از طریق شماره 02177343556 با کارشناسان ما در تجهیزیراق در ارتباط باشید. همچنین اگر تجربه‌ای در خصوص استفاده از این محصول یا خرید و نصب آن دارید، می‌توانید آن را با ما در انتهای همین مطلب به اشتراک بگذارید.