آموزش تبدیل تخت معمولی به جک‌دار با چند قدم ساده

دسته بندی : بلاگ

تخت‌ها جای زیادی را در اتاق خواب اشغال می‌کنند و گاهی فضایی برای قراردادن کمدها باقی نمی‌گذارند. با تبدیل تخت معمولی خود به تخت جک‌دار می‌توانید از فضای زیر تخت خود به عنوان یک کمد استفاده کنید.

تاریخ انتشار: 08.02.1400
تبدیل تخت معمولی به جک‌دار

امروزه استفاده از تخت جک‌دار در خانه‌ها، به نوعی به یک ضرورت تبدیل شده است. اغلب ما با محدودیت در فضا و متراژ کم اتاق خواب‌ها دست به گریبان هستیم. به همین‌خاطر همواره به دنبال یک فضای خصوصی تازه، برای انبار کردن وسیله‌هایمان می‌گردیم. فضایی که خیلی هم در دید نباشد و بتوان از آن برای قرار دادن وسایل اضافی بهره گرفت. خبر خوب اینکه این انباری کوچک و مخفی، آنقدرها هم دور از دسترس نیست و حتی خودتان، می‌توانید آن را با خرید یراق آلات و گذراندن چند مرحله‌ ی ساده بسازید.

چرا تخت جک‌دار بسازیم؟

اگر در اتاق خواب خود از تختخواب جک‌دار استفاده می‌کنید، حتماً از فضای زیر آن برای انبار کردن وسایل اضافی کمک گرفته‌اید. اگر هم که تختخواب‌تان معمولی است، نگران نباشید چراکه ما به شما کمک می‌کنیم که آن را به یک تخت جک‌دار تبدیل کنید. اما چرا باید از تخت‌های جک‌دار استفاده کنیم؟ تخت‌های جک‌دار به گونه‌ای طراحی شده‌اند که کفی آن‌ها با استفاده از یک جک، بلند می‌شود. همین امر نیز موجب می‌شود تا شما بتوانید از باکس زیر تخت، به عنوان یک کمد کوچک استفاده کنید. پس اگر در اتاق خواب خود به اندازه‌ی کافی کمد دیواری یا کشو ندارید، بهتر است این فضا را نادیده نگیرید.

استفاده از فضای زیر تخت جک‌دار به عنوان کمد در اتاق‌های کوچک

جک‌ها که نوع پمپی و ساده‌ی آن‌ها به عنوان یراق کابینت به فروش می‌رسند، از جمله یراق آلات پرکاربرد هستند. این محصولات می‌توانند بدون اینکه باری را بر دوش مصرف‌کننده بگذارند، فشار زیادی را تحمل کنند. از این‌ رو باز و بسته کردن آن‌ها، آسان است و خانم‌های خانه نیز به خوبی از عهده انجام آن برمی‌آیند.

همین امر نیز موجب شده تا فضای داخلی تخت‌های جک‌دار، کمد خوبی برای انبار کردن وسیله‌هایی باشد که حتی ممکن است در طول روز مورد استفاده قرار بگیرند. البته این نوع تخت‌ها، بیشتر به صورت آماده به فروش می‌رسند. با این‌حال تخت‌های معمولی را نیز می‌توان با کمی تغییرات و یک کلاف تخت، به یک تخت جک‌دار تبدیل کرد.

کلاف تخت چیست؟

کلاف تخت از جمله یراق‌آلات اتاق خواب است که با استفاده از چند یراق تخت خواب به باکس چوبی تخت متصل می‌شود. این محصول، شبیه به یک باکس فلزی مشبک است که قسمت زیرین آن، دارای پایه است. بخش رویی نیز که پس از اتصال، به عنوان کفی تختخواب مورد استفاده قرار می‌گیرد، به نوعی، درب این باکس است.

وقتی درب باکس بسته باشد، یعنی کفی روی تخت قرار دارد و دسترسی به زیر آن ممکن نیست. با باز کردن درب که به کمک جک صورت می‌گیرد، کفی تخت بالا می‌رود تا فضای زیر آن در دسترس قرار بگیرد.

کلاف تخت ممکن است به اشکال گوناگون و برای تخت‌های یک یا دونفره ساخته شود. با این‌حال در تمام این مدل‌ها، کلاف باید جایگزین کفی تخت شده و با اتصال به بدنه‌ی آن در جای خود محکم شود. بعد از قرار گرفتن کلاف تخت در فریم تختخواب، می‌توانید تشک را روی کفی قرار داده و از تخت استفاده کنید.

ساختار و شکل ظاهری کلاف تختخواب جک‌دار

تبدیل تخت معمولی به جک‌دار با کلاف تخت

برای تبدیل تخت معمولی به تخت جک‌دار، در اولین گام می‌بایست یک کلاف تخت مناسب را خریداری کنید. این کلاف در ابعاد گوناگون در بازار موجود است. با این‌حال اگر سایز مورد نظر خود را پیدا نکردید، می‌توانید آن را به فروشگاه‌هایی نظیر تجهیزیراق که در این زمینه فعالیت می‌کنند، سفارش دهید. سفارشی‌سازی این محصول به شما امکان می‌دهد تا بتوانید تختی با ابعاد و ارتفاع دلخواه داشته باشید.

پس از انتخاب سایز مناسب، به یاد داشته‌باشید که مهم‌ترین نکته در خرید کلاف تخت، توجه به کیفیت جک‌های آن است. اگر در ساختار یک کلاف از جک‌های بی‌کیفیت یا ضعیف استفاده شده‌باشد، این کلاف کارایی لازم را نخواهد داشت. بنابراین جک‌های آن پس از مدتی استفاده، از کار می‌افتند و همین هم استفاده از فضای زیر تخت را دشوار می‌کند.

همچنین فراموش نکنید که کلاف تخت، وزن زیادی دارد و قیمت آن نیز با توجه به مقدار آهنی که در بدنه‌ی آن به‌کار رفته، محاسبه می‌شود. از این رو این نوع یراق تنها برای ساخت تخت‌هایی که به‌طور ثابت روی زمین قرار می‌گیرند، کاربرد دارد. بنابراین برای ساخت تخت‌های کم‌جا باید از یراق تخت تاشو استفاده کنید.

تبدیل تخت معمولی به جک‌دار برای استفاده از فضای زیرتخت

مراحل ساخت تخت جک‌دار؛ تغییر تخت در چند دقیقه!

برای تبدیل تختخواب معمولی به تخت جک‌دار در اولین گام باید کفی تخت خود را از آن جدا کنید. این کفی در اغلب تخت‌ها از چوب ساخته شده‌است و به فریم تخت متصل نیست. با این وجود اگر کفی تخت شما فلزی بود، می‌توانید آن را بردارید تا به فضای زیر تخت دسترسی پیدا کنید. حال، فقط فریم تخت قابل مشاهده است که احتمالاً تاج تخت نیز به آن متصل است. کلافی که از قبل تهیه کرده‌اید را داخل فریم قرار دهید و اتصالات لازم را برقرار کنید.

قبل از اینکه تشک را روی تخت قرار دهید، سعی کنید کلاف را چندبار به آرامی باز و بسته کنید. پس از آن اگر لازم است جک‌ها را رگلاژ نمایید تا به حرکت روان‌تری برسید. فراموش نکنید که جک کلاف تخت، بسیار قدرتمند است و در صورتی‌که تشک روی آن نباشد با شدت بیشتری باز می‌شود. از این رو بهتر است موقع رگلاژ کردن آن، به این نکته توجه کنید تا ناخواسته آسیب نبینید. در نهایت با قرار دادن تشک روی کلاف، کار را به اتمام برسانید. حال می‌توانید روی تخت جک‌دار خود استراحت کرده و از فضای زیر آن نیز استفاده کنید.

خرید یراق تختخواب با بهترین کیفیت از تجهیزیراق

تختخواب، فضای زیادی را در اتاق خواب اشغاقبل از اینکه تشک را روی تخت قرار دهید، سعی کنید کلاف را چندبار به آرامی باز و بسته کنید. پس از آن اگر لازم است جک‌ها را رگلاژ نمایید تا به حرکت روان‌تری برسید.ل می‌کند. از این رو کسانی‌که با محدودیت فضا در اتاق خواب خود مواجه هستند ممکن است به اشکال مختلفی، سعی در مدیریت آن داشته‌باشند. حال برخی از مصرف‌کنندگان، تخت‌های کم‌جا و برخی دیگر تخت‌های جک‌دار را برای این کار انتخاب می‌کنند.

در نهایت باید بگوییم تفاوتی ندارد که شما تصمیم دارید تا از کدام تخت در اتاق خواب خود استفاده کنید. چراکه یراق هر دوی آن‌ها را می‌توانید در کنار سایر تجهیزات نظیر رگال کشویی کمد دیواری با بهترین کیفیت، از تجهیزیراق تهیه نمایید. همچنین کلاف مورد نظر خود را می‌توانید در این فروشگاه به صورت سفارشی نیز خریداری کنید.

برای اطلاع از نحوه سفارش این محصول و یا خرید آن می‌توانید به صفحه‌ی فروشگاه مراجعه کنید یا با کارشناسان ما در تجهیزیراق در ارتباط باشید. همچنین اگر تجربه‌ای در خصوص استفاده از این محصول یا خرید و نصب آن دارید، می‌توانید آن را با ما در انتهای همین مطلب به اشتراک بگذارید.

پرسش و پاسخ

نظرات شما کاربر عزیز با دقت و حساسیت خوانده می شود و پاسخ شما در کمتر از 8 ساعت برایتان ارسال می شود .

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش تبدیل تخت معمولی به جک‌دار با چند قدم ساده”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال رایگان
پرداخت در محل
پشتیبانی 24 ساعته
ارسال سریع

copy right @ TAJHIZ YARAGH 2020