جذاب-ترین-رنگ-کابینت-آشپزخانه-تجهیز-یراق

جذاب ترین رنگ کابینت آشپزخانه

دسته بندی : بلاگ راهنمای خرید لوازم آشپزخانه

انتخاب رنگ کابینت موضوع بسیار مهمی است که اصول مربوط به خود را دارد. البته این جمله به این معنی نیست که نمی توانید سلیقه ی خود را در انتخاب رنگ کابینت هایتان به کار بگیرید. اما بهتر است با اصول انتخاب رنگ کابینت آشنا باشید تا سلیقه ی خود را مبتنی بر علم دکوراسیون […]

انتخاب رنگ کابینت موضوع بسیار مهمی است که اصول مربوط به خود را دارد. البته این جمله به این معنی نیست که نمی توانید سلیقه ی خود را در انتخاب رنگ کابینت هایتان به کار بگیرید. اما بهتر است با اصول انتخاب رنگ کابینت آشنا باشید تا سلیقه ی خود را مبتنی بر علم دکوراسیون اعمال کنید؛ چرا که بعضی از رنگ ها فقط در روزهای اول زیبا هستند و پس از مدتی خسته کننده می شوند. در مقابل رنگ هایی وجود دارند که هرگز قدیمی نشده و از مد نمی افتند، بنابراین بهتر است رنگی را انتخاب کنید که در گذر زمان باعث خستگی چشم و دلزدگی شما نشود.

انتخاب-رنگ-کابینت-تجهیز-یراق

اصول اولیه در انتخاب رنگ کابینت آشپزخانه

اگر برای خرید کابینت به اغراد متخصص این حوزه مراجعه کنید، خواهید دید که در ابتدا سمپل هایی در اختیار شما قرار می دهند تا شما از بین آنها رنگ کابینت خود را انتخاب کنید. برای انتخاب بهترین رنگ کابینت لازم است تا نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

1- اندازه آشپزخانه: معمولا رنگ های روشن به دلیل بازتابش نور، محیط را بزرگ تر و دلباز تر و رنگ های تیره به دلیل جذب نور، محیط را کوچک تر از اندازه ی واقعی نشان می دهند. پس در انتخاب رنگ کابینت باید حتما به اندازه آشپزخانه خود توجه کنید. برای آشپزخانه های کوچک، کابینت های هایگلس روشن به خاطر براق بودن سطح کابینت، بهترین گزینه هستند.

در-آشپزخانه-های-بزرگ-محدودیتی-برای-انتخاب-رنگ-وجود-ندارد-تجهیز-یراق

2- نور آشپزخانه: نور آشپزخانه یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین آیتم ها در انتخاب رنگ کابینت است. اگر آشپزخانه ی شما نور کافی ندارد، بهتر است از انتخاب رنگ های تیره برای کابینت هایتان اجتناب کنید. رنگ های روشن و براق با بازتابش نور، آشپزخانه را دلبازتر نشان می دهند. و برعکس، رنگ های تیره محیط را دلگیر و کوچک می کند. پس برای انتخاب رنگ مناسب، حتما نور آشپزخانه ی خود را مد نظر قرار دهید.

نور-آشپزخانه،-عاملی-موثر-در-انتخاب-رنگ-کابینت-تجهیز-یراق

اگر آشپزخانه ی شما از نور طبیعی بهره مند نیست، می توانید با نورپردازی کابینت ها این خلاء را جبران کرده و جذابیت بصری بی نظیری در آشپزخانه ایجاد کنید. استفاده از انواع ال ای دی های خطی و شلنگی، به همراه سنسورهای مخفی لمسی و حرکتی، می تواند دکوراسیونی زیبا و مدرن را در آشپزخانه ایجاد کند.

نورپردازی کابینت-تجهیزیراق

3- رنگ دیوارها و کف آشپزخانه: رنگ دیوارها، کف و سقف آشپزخانه نیز از عوامل موثر در انتخاب رنگ کابینت به شمار می روند. واضح است، رنگی که برای کابینت های آشپزخانه انتخاب می شود باید با رنگ کاشی ها، کف و سقف آشپزخانه همخوانی داشته باشد. البته شما می توانید برای دیوار بین کابینت های بالا و پایین، از کاشی ها و دیوارپوش های بین کابینتی مخصوص استفاده کنید که البته باید همخوانی این دیوارپوش های بین کابینتی با رنگ کابینت مد نظر قرار بگیرد.

رنگ-دیوارها-و-کف-آشپزخانه،-عاملی-موثر-در-انتخاب-رنگ-کابینت-تجهیز-یراق

4- کاربرد آشپزخانه: یکی دیگر از اصولی که باید در انتخاب رنگ کابینت مد نظر قرار گیرد، توجه به نوع کاربری آشپزخانه است. در برخی خانه ها، دو آشپزخانه وجود دارد، آشپزخانه تمیز و آشپزخانه کثیف. یعنی کارهایی مانند شستشو و آشپزی در آشپزخانه کثیف انجام می شود که معمولا در دیدرس نیست و آشپزخانه ی تمیز بیشتر جنبه ی زیبایی دارد و کارهای جزئی و دم دستی در آن انجام می شود. بنابراین در انتخاب رنگ کابینت باید در نظر داشت که آشپزخانه از چه نوعی است؟ اگر شما یک آشپزخانه بیشتر ندارید و تمام امور مربوط به آشپزی، شستشو و … را در آن انجام می دهید، پس باید رنگی را برای کابینت ها انتخاب کنید تا زیاد لکه ی چربی و کثیفی را نشان ندهد و به راحتی نظافت شود. معمولا رنگ های تیره و براق بیشتر از سایر رنگ ها کثیفی آشپزخانه را نشان می دهند.

کابینت-در-آشپزخانه-های-کاربردی-و-دکوری-تجهیز-یراق

5-در نظر گرفتن رنگ وسایل و تجهیزات آشپزخانه: هنگام انتخاب رنگ کابینت، توجه به وسایل بزرگ آشپزخانه نیز ضروری است. زیرا این وسایل در سیستم کابینت بندی آشپزخانه بیشترین نما را دارند و لازم است رنگ کابینت ها با رنگ این وسایل همخوانی داشته باشد تا در کنار هم جلوه ی بصری زیباتری را ایجاد کنند.

رنگ-کابینت-ها-باید-با-رنگ-وسایل-آشپزخانه-همخوانی-داشته-باشد--تجهیز-یراق

در راس رنگ هایی که همیشه زیبا هستند می توان به طیف رنگی سفید و طیف رنگی قهوه ای و طیف رنگی خاکستری اشاره کرد. در ادامه هر یک از این رنگ ها و دیگر رنگ های پر طرفدار را مورد بررسی قرار می دهیم و با ارائه ی ایده های مختلف به شما کمک می کنیم تا جدید ترین طرح و رنگ را برای کابینت هایتان انتخاب کنید.

کابینت ام دی اف سفید

رنگ سفید رنگی ملایم و خنثی است و با همه چیز تناسب دارد، به همین دلیل از آن در صنعت دکوراسیون استفاده زیادی می شود. سفید از نظر روانی تداعی صلح، خلوص، تمیزی، پاکی، شفافیت و بهداشتی بودن می کند و همین اثرات روانی در انسان حالت نشاط و شادابی ایجاد می کند و سطح انرژی مثبت محیط را افزایش می دهد. طیف رنگی سفید یکی از طیف های رنگیست که در هر جایی می توانید استفاده کنید و مطمئن باشید که همیشه زیبایی خود را حفظ می کند. در این طیف، رنگ هایی مانند سفید ساده، سفید استخوانی و سفید شیری بیشترین کاربرد را در رنگ کابینت دارند.
اگر رنگ سفید را برای کابینت های خود انتخاب کرده اید؛ برای ایجاد کنتراست و جذابیت در فضا لازم است از اکسسوری های رنگی استفاده کنید تا محیط اطراف شما بیش از حد سرد و بی روح نباشد. معمولا ترکیب رنگ سفید با رنگ های طلایی، نقره ای، قهوه ای و خاکستری، هارمونی جذاب و گیرایی در محیط ایجاد می کند. گذاشتن چند گلدان گل طبیعی در یک آشپزخانه با کابینت های سفید می تواند حس طراوت و تازگی را برایتان به ارمغان بیاورد.

عکس هایی که در این قسمت میبینید، جدید ترین کابینت های مدرن و کلاسیک سفید هستند.

کابینت-کلاسیک-سفید کابینت-هایگلاس-سفید-تجهیز-یراق کابینت-کلاسیک-سفیدتجهیز-یراق

کابینت ام دی اف قهوه ای

رنگ و طرح چوب به دلیل اینکه نمادی از طبیعت هستند در ما حس خوشایندی ایجاد می کنند. رنگ قهوه ای رنگی است که احساس آرامش، ثبات و امنیت را به محیط منتقل می کند و به دکوراسیون داخلی عمق و گرما می بخشد. رنگ قهوه ای طبف گسترده ای از رنگها را شامل می شود؛ از قهوه ای خیلی روشن گرفته تا قهوه ای سوخته! البته لازم است در انتخاب رنگ چوب نهایت دقت را بکنید؛ چرا که از مد نیفتادن ویژگی همه ی رنگ های قهوه ای نیست. به عنوان مثال گاهی چوب قرمز درختانی مانند راش یا ملچ، در مقطعی ترند بازار شده اند و پس از مدت کوتاهی به سرعت از مد افتاده است.  در این بین قهوه ای روشن و قهوه ای تیره، بیشترین کاربرد را برای کابینت دارند؛ به خصوص قهوه ای روشنی که تداعی کننده رنگ چوب باشد. اینکه کابینت شما مدرن است یا کلاسیک فرقی نمی کند، به هر حال رنگ چوب، زیبایی و شیک بودن کابینت شما را برای همیشه حفظ می کند.  در عکس های زیر می توانید عکس هایی از کابینت قهوه ای روشن و تیره جدید را مشاهده نمایید.

کابینت ام دی اف قهوه ای-تجهیز یراق

کابینت ام دی اف خاکستری

طیف رنگی طوسی و خاکستری به عنوان طیف رنگی خنثی، پرکاربرد ترین گزینه در طراحی دکوراسیون های مدرن امروزی است. به همین دلیل از این رنگ به عنوان رنگ اصلی کابینت یا رنگ مکمل در کنار رنگ سفید یا چوبی استفاده زیادی می شود. همچنین، رنگ طوسی به راحتی با وسایل آشپزخانه هماهنگ می شود و هارمونی جذابی را ایجاد می کند. تناژهای روشن طوسی در کنار رنگ های تند، می تواند تعادل را در محیط برقرار سازد.

اگر می خواهید از طیف رنگی طوسی و خاکستری برای کابینت هایتان استفاده کنید، به متراژ و نور آشپزخانه ی خود دقت کنید. اگر آشپزخانه ای بزرگ یا پر نور دارید، می توانید از طوسی به عنوان رنگ اصلی کابینت استفاده کنید، اما اگر آشپزخانه ی شما کوچک یا کم نور است، از این طیف رنگی در کنار رنگ های روشن و براق به عنوان رنگ مکمل استفاده کنید. توجه داشته باشید که رنگ طوسی از نظر روانشناسی نیز رنگی خنثی است و استفاده ی بیش از حد آن در محیط حس افسردگی و رخوت را تداعی می کند. بنابراین لازم است از این طیف رنگی پرطرفدار به صورت هوشمندانه استفاده شود تا به جذابیت و زیبایی دکوراسیون آشپزخانه تان منجر شود.

کابینت ام دی اف خاکستری-تجهیز یراق

کابینت ام دی اف رنگی

اگر دلتان می خواهد آشپزخانه ای رنگی و شاد داشته باشید، باید از کابینت های رنگی در آشپزخانه استفاده کنید. اما اینکه هر رنگ برای چه آشپزخانه هایی مناسب است، نیاز به کسب آگاهی در این رابطه دارد. مهمترین نکته ای که در مورد استفاده از کابینت های رنگی برای آشپزخانه وجود دارد، رعایت هماهنگی و ایجاد کنتراست (تعادل) در آشپزخانه است. زیا هر رنگی در آشپزخانه حسی متفاوتی در ما ایجاد می کند و در نظر گرفتن این نکته به ما در انتخاب بهتر کمک خواهد کرد. در ادامه چند رنگ اصلی را مورد بررسی قرار می دهیم تا با اطلاعات کافی دست به انتخاب رنگ مورد علاقه تان بزنید.

رنگ آبی از نظر روانشناسی رنگی آرامش بخش است. طیف این رنگ از آبی آسمانی و نیلی گرفته تا آبی فیروزه ای و آبی دریایی و سرمه ای، هر یک به نوعی تداعی کننده آرامش و وسعت هستند. برای انتخاب تناژ رنگی مورد نظرتان لازم است به میزان فضای آشپزخانه و نور آن توجه کنید. اگر آشپزخانه کوچک یا کم نوری دارید، هرگز به سراغ تناژهای تیره این طیف نروید. ترکیب این رنگ با رنگ سفید یا طوسی می تواند هارمونی زیبایی را ایجاد کند.

کابینت آبی-تجهیز یراق

رنگ نارنجی یکی از هیجان انگیز ترین رنگ هاست. طیف رنگی نارنجی از نظر روانشناسی نماد شادی و تحرک است و انتخاب آن برای آشپزخانه باعث تحریک اشتها می شود. ترکیب این رنگ با سفید و طوسی روشن می تواند نمایی خاص و منحصر به فرد در آشپزخانه ایجاد کند.

کابینت نارنجی-تجهیز یراق

رنگ سبز نماد طبیعت و زندگیست. اگر به طبیعت و گل و گیاه علاقه دارید و می خواهید آشپزخانه ای با کابینت های رنگی داشته باشید، بی شک رنگ سبز یکی از بهترین انتخاب هاست. رنگ سبز از نظر روانشناسی تداعی کننده ی آرامش و طراوت و سرزندگی است و ترکیب آن با رنگ چوب، رنگ سفید و بژ نمایی بهاری و جذاب در آشپزخانه ایجاد می کند.

کابینت سبز-تجهیز یراق

رنگ زرد نیز از جمله رنگ های جذاب و نشاط آور است. رنگ زرد، گرما و انرژی خورشید را برای انسان تداعی می کند و نمادی از زندگی، خلاقیت و پویاییست! استفاده از این رنگ در آشپزخانه بسیار هیجان انگیز و شادی بخش است و ترکیب تناژهای مختلف آن با رنگ های سفید، سبز، آبی، خاکستری و مشکی می تواند نتیجه ای عالی در پی داشته باشد.

کابینت زرد-تجهیزیراق

رنگ قرمز نماد عشق، قدرت، انرژی و گرما است. استفاده از این رنگ در آشپزخانه باعث ایجاد شادابی و تحریک اشتها می شود. ترکیب رنگ قرمز با خاکستری، سفید، مشکی و سبز می تواند محیط را جذاب تر کند. اگر رنگ قرمز را برای کابینت های خود انتخاب کرده اید، به ایجاد تعادل در محیط نیز توجه داشته باشید.

کابینت قرمز-تجهیز یراق

یراق آلات مورد نیاز کابینت های سفید و رنگی

رنگ کابینت ها تنها عامل موثر در زیبایی آشپزخانه نیست. لوازم و یراق آلات کابینت از دیگر عوامل تعیین کننده جذابیت دکوراسیون ما هستند. از جمله این یراق آلات می توان به مواد زیر اشاره کرد:

  • شاید در وهله ی اول لولای کابینت چندان مهم به نظر نرسد، اما لازم است بدانید که اگر لولای کابینت شما خراب باشد درب کابینت شما کج و نیمه باز می ماند و یا اگر جنس لولا مرغوب نباشد زنگ می زند و زنگ آن ورق های کابینت را نیز خراب می کند. پس دقت کنید که لولا کابینت با کیفیت و مناسب ورن درب کابینت را تهیه نمایید تا به زیبایی کابینت های شما آسیبی نرسد.
لولا-تجهیز یراق
  • دستگیره ها اصلی ترین اکسسوری های تاثیر گذار بر روی کابینت ها محسوب می شوند. بنابراین رنگ و طرح آن ها، تمام رنگ کابینت را تحت الشعاع قرار می دهد. به همین علت دستگیره کابینت در طرح ها و رنگ های متنوعی تولید می شود.
دستگیره-تجهیز یراق
  • یکی از ضروری ترین یراق آلات کابینت قرنیز ها هستند. قرنیز ها بر روی سطوح کابینت، دقیقا در قسمت اتصال کانتر به دیوار چسبانده می شوند تا از نفوذ آب و مایعات دیگر به پشت کابینت جلوگیری کنند. پس از آن جایی که قرنیز کابینت بر روی تمام سطوح وجود دارند، تاثیر زیادی را بر روی زیبایی کلی آشپزخانه می گذارند.
  • معمولا در قسمت زیر کابینت، گرد و خاک زیادی جمع می شود و اکثر ما ترجیح می دهیم تا به جای تمیز کردن دائمی زیر کابینت ها، راهی برای عدم نفوذ گرد و خاک به این قسمت پیدا کنیم. برای این منظور، پاخور کابینت بهترین گزینه است. پاخور کابینت نه تنها از نفوذ گرد و خاک زیاد به زیر کابینت جلوگیری می کند بلکه اگر متناسب با رنگ کابینت ها انتخاب شود زیبایی کابینت های ما را نیز دو چندان می کند.
  • وجود آبچکان در تمام آشپزخانه ها الزامی است و اهمیت زیادی دارد که چه نوع آبچکانی را استفاده می کنیم. شما می توانید بر اساس نیاز و محل قرار گیری سینکتان از یکی از آبچکان های رومیزی، آویزی، کابینتی و ایستاده استفاده کنید. همچنین، در انتخاب رنگ  آبچکان دقت کنید. رنگی را انتخاب کنید که بیشترین هارمونی را با دکوراسیون شما داشته باشد و سایز آن با نیاز شما متناسب باشد.
آبچکان-تجهیز یراق
  • نورپردازی کابینت یکی از اصلی ترین موارد در زیبایی و جلوه ی رنگ کابینت است. تمام کابینت ها با کمک تجهیزات مدرن نورپردازی زیبا و باشکوه می شوند. همچنین می توانید رنگ کابینت های سفید خود را با کمک نور های رنگی تغییر دهید و منطبق با رنگ سال باشید. نورپردازی کابینت باعث می شود شما دست باز تری در برای تغییرات زیبا و برجسته کردن وسایل خاص داشته باشید.
نورپردازی-تجهیز یراق

چرا از تجهیزات با کیفیت کابینت استفاده کنیم؟

افرادی هستند که کیفیت را فدای قیمت می کنند، بنابراین به جای اینکه به دنبال یراق آلات و تجهیزات با کیفیت باشند، ارزان ترینِ آن ها را انتخاب می کنند. این در حالی است که یراق آلات با کیفیت با بالا بردن عمر کابینت های شما، در طولانی مدت هزینه ی کمتری را به شما تحمیل می کنند.

فروشگاه تجهیز یراق با ارائه ی محصولات متنوع در زمینه ی یراق آلات و تجهیزات کابینت، کمد، اتاق خواب و … به شما این مکان را می دهد تا با کیفیت ترین محصولات را با قیمت مناسبی تهیه کنید. همچنین این امکان را برای شما فراهم کرده تا از طریق تماس با شماره 02177343556 از کارشناسان تجهیز یراق مشاوره ی رایگان دریافت کنید تا از خرید محصولات مورد نظر خود مطمئن باشید.

تاریخ انتشار: 16.10.1400
نظرات کاربران

پرسش و پاسخ (2)

نظرات شما کاربر عزیز با دقت و حساسیت خوانده می شود و پاسخ شما در کمتر از 8 ساعت برایتان ارسال می شود .

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
پرداخت در محل
پشتیبانی 12 ساعته
ارسال سریع

copy right @ TAJHIZ YARAGH 2020