هوشمند سازی آشپزخانه

هوشمند سازی آشپزخانه با کمترین هزینه ممکن

دسته بندی : بلاگ سبک زندگی

آشپزخانه ی هوشمند به معنای یکپارچه سازی سیستم های مرکزی گرمایشی، سرمایشی، نورپردازی و ... است. هرچند نمی توان هزینه های هنگفت این یکپارچه سازی را نادیده گرفت اما شما می توانید با صرف هزینه ی کم فقط قسمت های مهم و کاربردی تر آشپزخانه را هوشمند سازی کنید.

در عصر حاضر، اغلب افراد به زندگی شهرنشینی روی آورده اند. زندگی شهر نشینی در کنار مزیت های بسیاری که دارد، پر از اضطراب و استرس است. ترافیک، آلودگی هوا، آلودگی صوتی، کمبود فضای سبز و … باعث شده تا افراد در طول روز فشار زیادی را تجربه کنند.

از آنجایی که سلامت جسمی و روانی تاثیر بسیار زیادی در بهبود کیفیت زندگی دارد، افراد به این فکر افتادند تا با استفاده از امکانات و تکنولوژی های روز، آرامش و آسایش را در محل زندگی و کار خود ایجاد کنند؛ به همین دلیل دنیا به سرعت به سمت پیشرفت تکنولوژی و ساخت محصولات مدرن پیش می رود تا بتوانیم تمام وسایل و ابزار آلات اطرافمان را در اختیار بگیریم و به ساده ترین و کارآمد ترین شیوه ی ممکن از آن ها استفاده کنیم.

یک خانه ی مدرن و هوشمند، با امکانات متنوع و ابزارهایی که در اختیار ما قرار می دهد، مکانی امن و آرام را برای رهایی از خستگی روزانه ایجاد می کند.

البته در میان قسمت های مختلف خانه، آشپزخانه به عنوان پر رفت و آمد ترین فضای خانه، بسیار مورد توجه است و مدرن سازی و هوشمند سازی این محیط در اولویت پروژه ی مدرن سازی و هوشمند سازی خانه قرار می گیرد.

مدرن سازی به معنای چیدمان صحیح و استفاده از محصولات مدرن و به روز دنیاست و هوشمند سازی آشپزخانه نیز به معنای یک پارچه سازی تمام اجزا و لوازم برقی به وسیله ی یک سیستم مرکزی است، به گونه ای که بتوان این سیستم را از هر نقطه ی داخل یا خارج از خانه کنترل کرد و یا وسایل برقی ما در زمان مشخص شده به طور خودکار، روشن و خاموش شوند.

هوشمند سازی آشپزخانه مدرن

شاید در وهله ی اول، این کار بسیار دور از ذهن، سخت و پر هزینه به نظر برسد اما ما به شما اطمینان می دهیم که با صرف هزینه های کم نیز می توانید آشپزخانه ای نسبتا هوشمند داشته باشید.

در این مقاله با برخی از محصولاتی که آشپزخانه ی شما را مدرن و هوشمند می کنند آشنا می شوید.

چطور آشپزخانه ای مدرن داشته باشیم؟

همان طور که گفتیم استفاده از تجهیزات مدرن کمک می کند تا آشپزخانه ای کاربردی تر و زیبا تر داشته باشید. بنابراین حتی اگر کابینت های شما ظاهری قدیمی تر دارند، نیازی به تعویض آن ها و صرف هزینه های هنگفت تغییر دکوراسیون ندارید. زمانی که شما تجهیزات مدرن را در کنار کابینت های قدیمی خود به کار می برید، تلفیق زیبا و جالبی از دکوراسیون کلاسیک به سبک مدرن را در آشپزخانه خواهید داشت.

آشپزخانه مدرن با کابینت های قدیمی

در این قسمت به طور خلاصه به تعدادی از تجهیزات مدرن سازی آشپزخانه اشاره می کنیم که نصب ساده ای دارند و کاربری فوق العاده ای را برای شما ایجاد می کنند:

  • سوپر یخچالی: یکی از کاربردی ترین تجهیزات آشپزخانه ی شما سبد های سوپری هستند. سوپری ها دستری ساده ای را به تمام فضای کابینت فراهم می کنند و باعث بهینه شدن قفسه ها می شوند. بهترین و جادار ترین نوع سوپری ها، سوپری کابینت یخچالی است که دقیقا شبیه یک یخچال برای مواد غذایی خشک عمل می کند.
سوپر کابینت یخچالی در آشپزخانه مدرن
  • سطل زباله کابینتی: سطل زباله ها از ملزومات آشپزخانه هستند. اما هیچ یک از ما دوست نداریم که سطل زباله ی آشپزخانه با مقدار زیادی زباله ی تر، در معرض دید باشد. سطل زباله های کابینتی درب های محکمی دارند که از انتشار بوی بد زباله جلوگیری می کنند. همچنین به دلیل اینکه ریلی هستند، به سادگی از کابینت بیرون می آیند تا به راحتی در دسترس شما قرار بگیرند. البته سطل های کابینتی در انواع و سایز های متفاوتی موجود هستند تا بتوانید مناسب ترین سطل زباله کابینتی پلاستیکی را انتخاب و تهیه کنید.
سطل زباله کابینتی برای آشپزخانه مدرن
  • تجهیزات کشوی کابینت: کشوها از کاربردی ترین قفسه های آشپزخانه هستند، اما اگر فضای داخل آن ها را به درستی چیدمان نکنیم این فضای کاربردی را به قفسه ای شلوغ و کم کاربرد مبدل کرده ایم. برای نظم و زیبایی بیشتر کشوها از نظم دهنده های مختلف کشو استفاده کنید. البته تجهیزات کشو به نظم دهنده ها محدود نمی شوند، اگر کشوی کابینت به سادگی بیرون نیاید و مجبور باشیم آن را به زور بکشیم، نظم داخل کشوی شما بر اثر ایجاد تکانه های ناشی از باز و بسته کردن کشو، به هم میریزد. پس از ریل کشوی روان و ترمز دار برای جابجایی ساده ی کشو استفاده کنید تا تحمل وزن های سنگین وسایل شما را نیز داشته باشد.
ریل کشوی با کیفیت برای آشپزخانه مدرن
  • آبچکان کابینتی: آبچکان ها انواع متفاوتی دارند، مدل های کابینتی، رومیزی، آویز و ایستاده در رنگ ها و ابعاد متفاوت به شما کمک می کنند تا علاوه بر مدرن کردن آشپزخانه، محصولاتی کارآمد و زیبا داشته باشید.
آبچکان برای آشپزخانه مدرن

محصولات زیادی برای مدرن کردن آشپزخانه وجود دارد که نیازی به صرف هزینه ی بسیار زیاد ندارد. تمام تجهیزات کابینت مدرن از جمله لمن کرنر، سبد مواد شوینده، سبد های آویز و … به شما کمک می کنند تا از نظم و زیبایی ایجاد شده در آشپزخانه لذت ببرید. اما یکی از بهترین تجهیزات مدرن سازی آشپزخانه، لوازم هوشمند هستند که زیبا، جذاب و کاربردی هستند.

تجهیزات مدرن آشپزخانه هوشمند

آشپزخانه هوشمند، ایده آل و آرامش بخش

پیشرفت تکنولوژی باعث شده که بیشتر لوازم ما هوشمند باشند و این هوشمند سازی تا مدت زمان نه چندان دور در آینده، تمام وسایل ما را به طور کامل در بر می گیرد. یکی از محیط هایی که با هوشمند سازی کارآمد تر و زیبا تر می شود، آشپزخانه است.

احتمالا همین حالا هم تعدادی از وسایل آشپزخانه ی شما هوشمند هستند. مثلا فر شما برنامه ی پخت هوشمند دارد و شما تنها نوع و مقدار ماده ای که در آن قرار می دهید را مشخص می کنید تا خود فر برنامه ی پخت را برای شما تکمیل کند. به این ترتیب غذایی که داخل فر گذاشته اید به خوبی می پزد و دیگر نگرانی بابت سوختن آن وجود ندارد.

اغلب هودهای آشپزخانه نیز هوشمند هستند و به محض پخش شدن بوی غذا یا دود یا بخار، به صورت خودکار روشن شده و شروع به کار می کنند.

برخی از اجاق گاز ها نیز تایمر دارند تا در صورت نیاز شعله را در زمان مشخص خاموش کنند. همچنین هوشمند بودن یخچال فریزرها باعث می شود تا در زمان گرم شدن فضای داخل یخچال، دما را به سرعت پایین بیاورند تا مواد غذایی شما در یخچال خراب نشود.

به همین ترتیب، دیگر وسایل برقی آشپزخانه مانند پلوپز، ماکروفر، بخار پز و … نیز به نوعی هوشمند محسوب می شوند.

لوازم هوشمند آشپزخانه

پس شما با وسایل هوشمند و تکنولوژی مدرن در آشپزخانه نامانوس نیستید. اما هوشمند سازی آشپزخانه به همین جا ختم نمی شود! در حقیقت مفهوم هوشمند سازی آشپزخانه بسیار گسترده تر و پیشرفته تر از این موارد است و شامل یکپارچه سازی سیستم گرمایشی و سرمایشی و آب و گاز و روشنایی آشپزخانه می شود.

اما نکته ی قابل توجه اینجاست که انجام این سطح پیشرفته از هوشمند سازی آشپزخانه، نیاز به ایجاد زیر ساخت های لازم و صرف هزینه ی نسبتا بالایی دارد.

اما می توان با هوشمندسازی بخش هایی که بیشتر مورد توجه و استفاده قرار می گیرند مانند نورپردازی و سیستم الکتریکی، تا حدود زیادی از مزایای این امکان نوین بهره مند شد.

هوشمند سازی آشپزخانه مدرن

هوشمند سازی نورپردازی آشپزخانه

امروزه به دلیل برقی شدن اغلب وسایل مورد استفاده ی روزمره، مصرف برق به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کرده است. بنابراین نیاز است تا با راه کارهای مختلفی میزان مصرف برق را مدیریت کنیم. با توجه به اینکه بیشترین تعداد لوازم برقی در آشپزخانه قرار دارد، این فضا یکی از پر مصرف ترین قسمت های خانه از نظر مصرف برق است. در نتیجه با هوشمندسازی نورپردازی آشپزخانه، تا حد زیادی در مصرف برق صرفه جویی خواهد شد.

نورپردازی خودکار یکی از مصادیق هوشمند سازی آشپزخانه است. شما می توانید تمام آشپزخانه ی خود را به لامپ های ال ای دی خطی مجهز کنید تا علاوه بر تامین نور کافی، زیبایی را نیز به آشپزخانه ی خود ببرید. سپس با اتصال ال ای دی ها به یکی از انواع سنسور ها، سیستم نورپردازی آشپزخانه خود را هوشمند و خودکار کنید.

هر سنسور با عملکرد مشخصی طراحی شده تا نیاز شما را برطرف کند. مثلا سنسور های راداری نزدیک شدن شما به آشپزخانه را تشخیص می دهد و چراغ ها را قبل از ورود شما روشن می کند؛ یا سنسور داخل کشو با باز کردن کشو روشن و با بستن کشو خاموش می شود.

به این ترتیب هر سنسور با عملکرد مشخص و خودکار، باعث ایجاد احساس خوشایند در محیط آشپزخانه می شود. به طور کلی تجهیزات نورپردازی کابینت انواع متفاوتی دارد که باعث می شود در حین کار کردن، راحت تر باشید و فضای اطرافتان نیز زیباتر و مدرن تر به نظر برسد.

شما با هوشمند سازی نور آشپزخانه ی خود، نه تنها آشپزخانه ای زیبا تر و کاربردی تر خواهید داشت بلکه با خاموش شدن خودکار چراغ ها در مصرف برق نیز صرفه جویی کرده اید.

هوشمند سازی نورپردازی آشپزخانه

پریز توکار هوشمند، یک تیر و چند نشان

یکی دیگر از راه های ساده ی هوشمند سازی آشپزخانه استفاده از پریز های توکار هوشمند است. پریز توکار کابینتی هوشمند، سوکت های برق و پورت های خروجی متنوعی دارد، اما وجود میکروفون، شارژر وایرلس، بلوتوث و اسپیکر در این محصول، آن را به یکی از تجهیزات هوشمند آشپزخانه تبدیل کرده است. با این محصول شما می توانید تلفن همراه خود را از طریق بلوتوث به پریز توکار متصل کرده و از اسپیکر آن برای پخش موسیقی استفاده می کنید. همچنین می توانید تلفن همراه خود را بر روی پریز قرار دهید تا بدون استفاده از سیم یو اس بی، شارژ شود.

به این ترتیب با نصب این پریز کاربردی و فوق العاده، گامی موثر در مسیر هوشمندسازی آشپزخانه برداشته اید.

پریز توکار کابینتی برای هوشمند سازی آشپزخانه

تجهیزات هوشمند سازی آشپزخانه را از کجا تهیه کنیم؟

فروشگاه تجهیز یراق، یکی از بزرگ ترین فروشگاه های عرضه ی تجهیزات مدرن و هوشمند آشپزخانه است. تمام محصولاتی که در این مقاله نام برده شد را می توانید با قیمت مناسب از تجهیز یراق خریداری نمایید.

اگر هنوز از خرید محصولات مورد نظرتان اطمینان ندارید، از طریق شماره ی 02177343556 با کارشناسان تجهیز یراق ارتباط برقرار کنید و از آن ها مشاوره ی رایگان بگیرید. تجهیز یراق با بیش از ده سال سابقه در زمینه ی فروش انواع یراق آلات کاربردی و تجهیزات آشپزخانه، اتاق خواب و ساختمان، مرجع مناسبی برای کسب اطلاعات و خرید شما محسوب می شود.

تاریخ انتشار: 09.09.1400
نظرات کاربران

پرسش و پاسخ

نظرات شما کاربر عزیز با دقت و حساسیت خوانده می شود و پاسخ شما در کمتر از 8 ساعت برایتان ارسال می شود .

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال رایگان
پرداخت در محل
پشتیبانی 24 ساعته
ارسال سریع

copy right @ TAJHIZ YARAGH 2020