دکوراسیون اطراف سینک-تجهیزیراق

دکوراسیون اطراف سینک را چگونه بچینیم که زیبا و مدرن باشد؟

دسته بندی : بلاگ راهنمای خرید لوازم آشپزخانه

سینک ظرفشویی یکی از پر استفاده ترین لوازمی است که در طول روز با آن سر و کار داریم. بنابراین چیدمان اطراف سینک و کابینت های آن اهمیت زیادی دارد تا بتوانیم به راحتی به شستن ظروف و جمع آوری آن ها بپردازیم. البته لازم است بدانید که برای استفاده ی راحت از سینک و […]

سینک ظرفشویی یکی از پر استفاده ترین لوازمی است که در طول روز با آن سر و کار داریم. بنابراین چیدمان اطراف سینک و کابینت های آن اهمیت زیادی دارد تا بتوانیم به راحتی به شستن ظروف و جمع آوری آن ها بپردازیم.

البته لازم است بدانید که برای استفاده ی راحت از سینک و فضای اطراف آن به یک سری یراق آلات نیز نیاز دارید تا کاربری ساده تری داشته باشید. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا شما را با چیدمان اطراف سینک و یراق و تجهیزات مناسب آن آشنا کنیم و فروشگاه های معتبری را به شما معرفی نماییم.

تاثیر تجهیزات-تجهیز یراق

انتخاب سینک و شیرآلات

مهم ترین نکته ای که در زیبایی دکوراسیون سینک شما مهم است، خود سینک ظرفشویی و شیر آلات است. اگر سینک شما از جنس مرغوبی نباشد بعد از مدت کمی کیفیت و زیبایی ظاهری خود را از دست می دهند. از طرفی بهتر است در هنگام خرید، سینک هایی را انتخاب کنید که لگن آن ها زاویه دار نیست؛ چرا که اگر گوشه های لگن گرد باشند به سادگی تمیز می شوند اما زاویه های تیز به دلیل دسترسی محدود، منبع مناسبی برای رسوب چربی و آلودگی هستند.

جنس، رنگ و طرح شیر آلات نیز اهمیت زیادی در زیبایی اطراف سینک شما دارد. اگر شیر آلات شما از جنس مرغوبی باشند با کمک یک دستمال مرطوب، به سادگی تمیز و براق می شوند. از طرفی اگر رنگ شیر ظرفشویی با دکور آشپزخانه ی شما ست باشد جذابیت و زیبایی بیشتری خواهد داشت.

انتخاب سینک و شیرآلات-تجهیزیرلق copy

اما اگر قصد تعویض این لوازم را ندارید از ایده های بعدی برای زیبایی و تجهیز اطراف سینک استفاده کنید.

آبچکان مدرن و زیبا

از ملزومات دیگری که بعد از سینک و شیر آلات اهمیت زیادی دارد، آبچکان است. یک آبچکان زیبا و در عین حال کاربردی، کار شما را برای خشک کردن ظروف راحت می کند. اگر آبچکان سینک را از بین مدل های مدرن و زیبا انتخاب کنید تاثیر آن را در تمام آشپزخانه ی خود خواهید دید.

انتخاب نوع آبچکان به محل قرار گیری سینک شما بستگی دارد. اگر سینک شما در جلوی پنجره قرار گرفته و کابینتی در بالای سینک ندارید بهتر است به جای آبچکان رومیزی از آبچکان ایستاده استفاده کنید. اما اگر در قسمت بالای سینک کابینت دارید می توانید از آبچکان داخل کابینت و آبچکان آویز نیز استفاده نمایید. البته آبچکان داخل کابینت برای افرادی که حساسیت بیشتری بر روی نظم و سادگی آشپزخانه دارند، مناسب تر است.

انتخاب نوع آبچکان-تجهیزیراق

کابینت زیر سینک

یکی از مهم ترین کابینت های آشپزخانه، کابینت زیر سینک است. وجود سینک در این قسمت از یک سو، و قرار گرفتن سطل زباله در داخل آن از سوی دیگر، این کابینت را به کابینتی پر مصرف تبدیل کرده که درب آن بارها و بارها در طول روز باز و بسته می شود. بنابراین لازم است برای این کابینت از لولا گازور با کیفیت و ضد زنگ استفاده شود تا در گذر زمان دچار فرسایش و خرابی نشود. زیرا استفاده از لولا گازور نامرغوب باعث ایجاد مشکلاتی مانند باز ماندن لای درب کابینت یا عدم رگلاژ درب کابینت می شود. این مشکل هم هنگام ایستادن جلوی سینک آزار دهنده است، هم نمای اطراف سینک را نا مرتب و به هم ریخته جلوه می دهد. بنابراین اگر قصد خرید یا تعویض لولا گازور کابینت را دارید سعی کنید از با کیفیت ترین و بهترین لولا ها خریداری کنید تا خراب نشده و در مجاورت مداوم با آب زنگ نزند.

لولا گازور-تجهیز یراق

کابینت بالای سینک

به طور معمول کابینت بالای سینک محل نصب آبچکان است. در گذشته محل نصب آبچکان یک فضای بدون درب بود که داخل آن آبچکان را کار می گذاشتند. با اینکه این آبچکان ها همیشه در دسترس بودند اما همین امر باعث می شد تا ظاهر آشپزخانه شلوغ به نظر برسد و ظروف شسته شده ی شما همیشه در معرض دید باشد.

به همین منظور امروزه کابینت های بالای سینک نیز دارای درب هستند تا آبچکان ها محفوظ تر باشند و خللی به زیبایی دکور اطراف سینک وارد نکنند.

با توجه به اینکه همه چیز به سرعت رو به مدرن شدن رفت، درب کابینت های بالا نیز از حالت لولایی به حالت جک دار تغییر کردند تا کمتر جلوی دید باشند. جک کابینت، درب را در قسمت بالا نگه می دارد تا تا هنگام شستن ظرف، سر افراد به درب کابینت برخورد نکند.

کابینت بالای سینک-تجهیزیراق

سطح کانتر کابینت اطراف سینک

سطح کانتر مهم ترین فضاییست که شما می توانید آن را تزیین کنید تا سینک شما نیز زیبا تر به نظر برسد. بسیار از افراد بر روی سینی سینک یا میز کنار سینک آبچکان رومیزی قرار می دهند؛ بنابراین دقت کنید که آبچکان بیشترین هماهنگی را با دکوراسیون آشپزخانه ی شما داشته باشد.

قرار دادن چند گلدان کوچک بر روی این میز ها نیز کار جالبی است. گلدان ها زیبایی و طراوت را به آشپزخانه ی شما هدیه می دهند و در هنگام ظرف شستن، پشت صحنه ی زیبایی را برایتان ایجاد می کنند.

کانتر-تجهیزیراق

سعی کنید بر روی سطح کابینت در اطراف سینک از گذاشتن ظروف، گلدان، مجسمه و … خودداری کنید، چرا که مجاورت مداوم با قطرات آب ناشی از ظرف شستن، باعث ایجاد لک بر روی این وسایل می شود.

استفاده از قرنیز کابینت نیز بر روی سطوح کابینت ضروری است. چرا که قرنیز باعث می شود تا آب به پشت کابینت نفوذ نکند. سعی کنید رنگ قرنیز ها را طوری انتخاب کنید که هارمونی زیبایی با رنگ کابینت های شما به وجود بیاید؛ در این صورت قرنیز کابینت نیز یکی از عوامل زیبایی و جذابیت اطراف سینک شما محسوب می شود.

قرنیز کابینت پشت آبچکان

دیوار پشت سینک

دیوار پشت سینک جاییست که معمولا به آن اهمیت چندانی نمی دهند، اما لازم است بدانید که با انتخاب درست می توانید این قسمت را به یکی از جذاب ترین و زیبا ترین بخش های آشپزخانه تبدیل کنید. سعی کنید دیوار پشت سینک را مطابق یک دیوار تزیینی و بسیار شیک طراحی کنید؛ چرا که این قسمت یکی از مراکز اصلی آشپزخانه است.

برای زیبایی دیوار پشت سینک می توانید از رنگ های خاصی مثل طلایی و نقره ای یا رنگ های شاد و جیغ استفاده کنید تا به دکوراسیون آشپزخانه ی شما رنگ و جلوه ی خاصی را بدهد. مثلا اگر دکوراسیون آشپزخانه ی شما سفید است می توانید برای دیوار پشت سینک از کاشی های آبی، نارنجی و … استفاده کنید تا به شما انرژی بدهند. یا اگر دکور آشپزخانه و کابینت های شما تیره هستند بهتر است دیوار پشت آبچکان را طلایی کنید تا آشپزخانه ی شما لاکچری تر به نظر برسد.

دیوار پشت سینک-تجهیزیراق

اگر به هر علتی قصد صرف هزینه برای خرید کاشی، سنگ و … را برای دیوار پشت سینک را ندارید، می توانید از برچسب های مرغوب و زیبای ضد آبی که با دکوراسیون شما هماهنگ هستند استفاده کنید. این برچسب ها در طرح ها و رنگ های زیادی موجود هستند و به نسبت تعویض و نصب کاشی و سنگ، قیمت بسیار مناسبی دارند.

بسیاری از افراد برای قرار دادن اسکاچ و مایع ظرفشویی از تجهیزاتی استفاده می کنند که به دیوار چسبانده می شود. با توجه به اینکه این دیوار کاملا در معرض دید است و ناخودآگاه توجهات زیادی را به خود جلب می کند، لازم است تا از تجهیزات بسیار زیبا و مرغوب متناسب با دکوراسیون اطراف سینک استفاده کنید تا زیبایی سینک شما دستخوش تغییرات ناخوشایند نشود.

لوازم جانبی سینک-تجهیز یراق

دستگیره کابینت

همه ی کابینت ها دارای دستگیره هستند و دستگیره ها یکی از موثر ترین عوامل زیبایی کابینت هستند. دستگیره ها را مطابق با سبک دکوراسیون آشپزخانه انتخاب کنید؛ همچنین در هنگام انتخاب دستگیره به شکل دستگیره دقت کنید تا طوری نباشد که لباس های شما مدام به دستگیره گیر کند.

البته اگر دکوراسیون آشپزخانه شما مدرن باشد، دستگیره مخفی کابینت یکی از بهترین موارد انتخابی شماست. چرا که این دستگیره از داخل نصب می شود و در ظاهر کار چندان هم مشخص نیست.

دستگیره کابینت-تجهیزیراق

یکی دیگر از عوامل زیبایی اطراف سینک حوله ها هستند. اکثر افراد حوله ی کنار سینک را به دستگیره کابینت بالا یا پایین آویزان می کنند تا پس از شستن ظروف به سرعت به آن دسترسی داشته باشند. بنابراین سعی کنید رنگ حوله ها را در تضاد با کابینت و یا همرنگ با کاشی های پشت سینک انتخاب کنید تا زیبایی بخشی حوله به دکوراسیون اطراف سینک دو چندان شود.

حوله-تجهیزیراق

خرید یراق آلات و تجهیزات تزیینی اطراف سینک

همان طور که پیش تر نیز گفته شد، یکی از مهم ترین عوامل در زیبایی دکوراسیون سینک و اطراف آن، مرغوبیت لوازم است. لوازمی که از جنس مرغوب و با کیفیت هستند همیشه نو به نظر می رسند و برق و زیبایی اولیه ی خود را حفظ می کنند.

شاید شناخت مواد پایه و جنس محصولات برای شما کار چندان ساده ای نباشد، بنابراین لازم است تا محصولات مورد نیاز خود را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید تا بتوانید با خیال راحت از کیفیت محصولات، آن ها را خریداری نمایید.

فروشگاه تجهیز یراق، مرجع تخصصی ارائه ی یراق آلات و تجهیزات کابینت است که با ارائه ی گارانتی معتبر کالا و ضمانت اصالت محصول، خیال شما را بابت کیفیت بالای محصولات راحت می کند.

شما می توانید در سایت تجهیز یراق از اطلاعات کامل مرتبط با هر محصول مطلع شوید و از طریق تماس با شماره ی 02177343556 از کارشناسان تجهیز یراق مشاوره ی رایگان بگیرید.

خرید شما نیز از سه راه اینترنتی، تلفنی و حضوری امکان پذیر است. بنابراین می توانید با مراجعه به فروشگاه فیزیکی تجهیز یراق تمام یراق آلات و تجهیزات کابینت از جمله سبد های سوپری، آبچکان، دستگیره کابینتی، پایه کابینت، سطل زباله ریلی و … را از نزدیک ببینید و خریداری نمایید.

تاریخ انتشار: 14.10.1400
نظرات کاربران

پرسش و پاسخ

نظرات شما کاربر عزیز با دقت و حساسیت خوانده می شود و پاسخ شما در کمتر از 8 ساعت برایتان ارسال می شود .

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بابایی 1400.12.06

    کابینتای جکی اصلا خوب نیستن. من چند بار جک کابینتمو عوض کردم ولی هر بار بعد چند ماه خراب میشه.

    • مرتضی 1400.12.07

      بله اگر از جک های مرغوب و با کیفیت استفاده نکنید این اتفاق میفته. بهتون پیشنهاد می کنیم که این بار از جک درب کابینت ملونی استفاده کنید که 5 سال هم ضمانت داره. میتونین نوع جک مورد نظرتون رو در صفحه ی جک کابینت ببینید و در صورت دلخواه تهیه کنید.

ارسال رایگان
پرداخت در محل
پشتیبانی 24 ساعته
ارسال سریع

copy right @ TAJHIZ YARAGH 2020