تغییر اساسی پذیرایی منزل با چند تکنیک ساده و کم هزینه

دسته بندی : بلاگ سبک زندگی

همه ی ما پس از مدتی، به دنبال تنوع و تغییر دکوراسیون منزل هستیم. اما معمولا هزینه های تغییر دکوراسیون به حدی زیاد است که از ایجاد تنوع منصرف شده و به روال عادی زندگیمان ادامه می دهیم. ما در این مقاله به شما ایده هایی را آموزش می دهیم که بتوانید با هزینه های […]

تاریخ انتشار: 19.07.1400
تغییر دکوراسیون اساسی منزل با ایده های ارزان

همه ی ما پس از مدتی، به دنبال تنوع و تغییر دکوراسیون منزل هستیم. اما معمولا هزینه های تغییر دکوراسیون به حدی زیاد است که از ایجاد تنوع منصرف شده و به روال عادی زندگیمان ادامه می دهیم.

ما در این مقاله به شما ایده هایی را آموزش می دهیم که بتوانید با هزینه های بسیار کم، دکوراسیون زیبا و متفاوتی را طراحی کنید و از تغییر اساسی دکور منزلتان لذت ببرید. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

ایده های ارزان تغییر دکوراسیون

ابتدا از تغییر محل وسایل منزلتان شروع کنید؛ جای مبلمان، گلدان ها، بوفه و … را تغییر دهید تا به تغییر دکور منزلتان کمک کرده باشید.

قطعا تعویض مبلمان، فرش، پرده و … هزینه های زیادی را در پی خواهد داشت. اما خرید وسایل تزیینی کوچک، چندان هم هزینه بر نیست. شما می توانید با تغییر وسایل تزیینی و دکوراتیو، اجزای جدا نشدنی دکوراسیون هستند. حتی اگر جزو افرادی هستید که به دکوراسیون ساده علاقه دارند، باز هم به لوازم زینتی ساده ای نیاز دارید که بتوانید به منزلتان روح و جذابیت هدیه دهید.

با ساخت وسایل تزیینی، نه تنها در هزینه های خود صرفه جویی کرده اید، بلکه با دست ساخته ی خودتان، انرژی و جذابیت بیشتری را به محیط بخشیده اید. البته اگر اهل ساخت و ساز وسایل جدید نیستید، باز هم نگران نباشید، برای شما هم ایده های جالبی داریم.

استفاده از لوازم تزیینی در دکوراسیون خانه

با استفاده از گیاهان طبیعی تغییرات همیشگی ایجاد کنید!

استفاده از گیاهان طبیعی در منزل، باعث زیبایی و روح بخشی به محیط اطراف شما می شود. گلدان های طبیعی با تغییرات ظاهری جذابی که در طول زمان دارند، هرگز تکراری و خسته کننده نمی شوند.

استفاده از گلدان در تغییر دکوراسیون منزل

شیشه های رنگی به منزل شما رنگ و انرژی می دهند!

در گذشته اکثر پنجره های منازل رنگی بودند. شیشه های رنگی در طرح و نقش متفاوت، یکی از زیبایی های هر خانه بود. امروزه دوباره این شیشه ها در مدل های جدید و زیبا مد شده اند تا انرژی و زیبایی را به منزل ما هدیه دهند. طبیعتا خرید این پنجره ها هزینه ی زیادی را در پی خواهد داشت. اما شما می توانید با استفاده از طلق های رنگی همین کار را انجام دهید. طرح مورد نظرتان را بر روی طلق های رنگی بکشید و آن را بر روی پنجره بچسبانید.

همچنین می توانید با استفاده از رنگ ویترای طرح های مورد نظرتان را بر روی شیشه بکشید و رنگ کنید.

ساخت پنجره های رنگی برای تغییر دکوراسیون

جا شمعی شیشه ای با مدل های مختلف بسازید!

شما می توانید از شیشه های دور ریختنی سس، مربا و … شروع کنید، شیشه ها را به وسیله رنگ اکرلیک و یک تکه ابر، اسپری رنگ روغن و یا ویترای رنگ کنید. شمع های کوچک وارمِر را داخل این شیشه ها قرار دهید تا نورپردازی آرام و زیبایی را روی میز ناهارخوری، روی شوفاژ ها، کنار شومینه و … داشته باشید.

همچنین می توانید قبل از رنگ زدن شیشه، قسمت هایی از شیشه را با چسب، به سلیقه ی خودتان بپوشانید و پس از رنگ کردن آن ها را بکنید تا رنگ نشده و شیشه ای باقی بمانند و داخل آن ها مشخص باشد.

شما می توانید از این شیشه ها برای قرار دادن حبوبات و … در کابینت نیز استفاده کنید. به این ترتیب در هزینه های خرید شیشه های گران قیمت نیز صرفه جویی کرده اید.

خلاقیت در ساخت شمع برای تغییر دکور منزل

با وسایل دور ریختنی قاب عکس های خلاقانه درست کنید!

ساخت قاب عکس های خلاقانه کار چندان مشکلی نیست. برای این کار ابتدا از یک قاب قدیمی کمک بگیرید. اگر در منزل قاب عکس قدیمی ندارید، با کمک جعبه شیرینی یا مقواهای کلفت دیگر، یک چارچوب برای قاب، در اندازه ی دلخواه بسازید.

روی قاب را با وسایل زیبای دلخواه و در دسترستان تزیین کنید:

  • صدف هایی که از کنار دریا جمع کرده اید را با کمک چسب حرارتی، به صورت فشرده یا خلوت به قاب بچسبانید.
  • مداد رنگی های کوچکی که در حال تمام شدن هستند را با چیدمانی نا منظم بر روی قاب قرار دهید.
  • سنگ های زیبا و کوچکی که در باغچه یا کنار رودخانه پیدا می کنید را بر روی قاب بچسبانید.
  • سی دی های خراب و به درد نخور را، یک شبانه روز در آب قرار دهید، سپس برچسب روی آن را کنده و با قیچی در طرح ها و سایز های مختلف برش بزنید. با برش های زیبا و براق سی دی ها، طرح مورد نظر خود را بر روی قاب بچسبانید.
  • تکه های پازل کوچک را به صورت نامنظم بر روی قاب قرار دهید.

در نهایت می توانید هر خلاقیتی که دارید را بر روی قاب عکس دست ساخته ی خود اجرا کنید، اگر دوست داشتید می توانید رنگ اکرلیک را بر روی قاب خود اسپری کنید و از قاب عکس خود لذت ببرید. همچنین می توانید نقاشی، دست نوشته و … را نیز داخل قاب قرار دهید.

به همین شکل می توانید اطراف آینه های قدیمی خود را نیز قاب بگیرید و با خلاقیت خودتان آینه را طراحی و زیبا کنید.

ساخت قاب برای تغییر دکوراسیون منزل

از کتاب کمک بگیرید!

کتاب ها امروزه به لوازم دکوری جذابی تبدیل شده و مورد استقبال بسیاری قرار گرفته اند. هرچند استفاده از کتاب ها تنها به عنوان زیبایی، کار چندان درستی نیست، اما می توانید با کتاب ها جذاب ترین دکور ها را بسازید.

یکی از راه های چیدمان کتاب ها استفاده از کتاب خانه های فانتزی است. اگر کمی فنی باشید می توانید با وسایل ساده ای مثل جعبه های میوه، کتاب خانه ی زیبایی را با توجه به فضایی که در اختیار دارید بسازید.

یکی دیگر از راه های چیدن کتاب ها داخل پذیرایی یا راهروهای منزل، استفاده از شلف های دیواری است. شلف ها طبقاتی هستند که طرح های متفاوتی دارند و مانند طاقچه های قدیمی به دیوار متصل می شوند. کتاب های قطور را بر روی یکدیگر بچینید و یا کتاب ها را بر اساس رنگشان در کنار هم قرار دهید تا یک دکوری زیبای دیگر با هزینه ی کم داشته باشید.

استفاده از کتاب در دکوراسیون منزل

برای اتصال محکم و مقاوم شلف ها به دیوار، نیاز به بست محکمی دارید که توانایی تحمل وزن های سنگین را نیز داشته باشد. به این ترتیب می توانید از انواع بست شلف دیواری که در صفحه ی گونیای دیواری ارائه شده است استفاده کنید.

دست سازه های چوبی را به کار بگیرید!

چوب های کوچک و  بزرگ را جمع کنید، از این چوب ها برای ساخت قاب عکس، جا کلیدی دیواری، شلف، جا شمعی و … استفاده کنید.

روی دیوار نقاشی بکشید!

مسلما رنگ و نقاشی تمام منزل کار سخت، زمان بر و گرانی است. با این حال تغییر دکوراسیون با تغییر رنگ خانه را نمی شود دست کم گرفت. برای همین خودتان دست به کار شوید. خرید چند سطل کوچک رنگ و چند قلمو، هزینه ی زیادی را شامل نمی شود. نقاشی مورد نظرتان را انتخاب کنید و ابتدا آن را با مداد بر روی دیوار بکشید. سپس به پر رنگ کردن طرحتان با قلمو و رنگ اقدام کنید.

به این ترتیب می توانید به سادگی و هزینه ی بسیار کم، تغییری بزرگ و منحصر به فرد را در منزل خود اجرا کنید.

نقاشی روی دیوار برای تغییر دکوراسیون

آینه را دست کم نگیرید!

آینه ها باعث زیبایی هرچه بیشتر منزل ما می شوند و به دلیل عمق دهی به فضا، محیط اطراف ما را بزرگ تر نشان می دهند. با نصب آینه های مختلف کوچک و بزرگ در پذیرایی، زیبایی اتاقتان را دو چندان کنید.

همچنین اگر برای زیبا تر شدن آینه ها از نورپردازی استفاده کنید، دکوراسیون بی نظیر و جذابی را در معرض دید گذاشته اید. ساخت آینه های نوری کار دشواری نیست، برای این کار تنها کافیست از تجهیزات نورپردازی مدرن و جذاب عرضه شده در فروشگاه تجهیز یراق دیدن کنید و بسته به نیاز و سلیقه ی خود، محصولات مورد نظرتان را تهیه نمایید تا نورپردازی هوشمند و منحصر به فردی داشته باشید.

آینه نوری برای تغییر دکوراسیون منزل

لوستر های راهرو و اتاق خواب

شما به راحتی می توانید لوسترهایتان را خودتان را بسازید. یک بادکنک را باد کرده و آن را به چسب چوب آغشته نمایید. سپس روی آن را به طور کامل با دستمال کاغذی چند لایه بپوشانید. پس از آغشته کردن مجدد دستمال ها به چسب چوب، اکنون با هرچیزی که دوست دارید آن را تزیین کنید. برای این کار می توانید از پر های متری، نگین های متری، صدف و … استفاده کنید. اگر می خواهید داخل لوستر شما مشخص باشد قبل از چسباندن دستمال کاغذی، وقتی چسب چوب کاملا خشک شد و از چسبیدن لوازمتان مطمئن شدید بادکنک را بترکانید.

ساخت لوستر خلاقانه برای تغییر دکوراسیون

حوصله ی ساخت یا اجرا ندارید؟!

اگر از آن دسته از افرادی هستید که حوصله و وقت ساخت چیزی را ندارند و به طور کلی از خریدن استفاده ی راحت از وسایل لذت بیشتری می برند، باز هم می توانید دکور منزلتان را به راحتی تغییر دهید. دقت کنید که لازم نیست حتما در یک زمان، تمام دکور خود را تغییر دهید. این کار را کم کم انجام دهید. هر ماه یکی از ایده هایتان را خریداری کنید.

به این ترتیب پس از مدت کمی، تمام دکور شما تغییر کرده، بدون اینکه به یک باره هزینه های زیادی را متحمل شده باشید. همچنین می توانید از دانشجویانی که در رشته ی طراحی دکوراسیون داخلی تحصیل می کنند کمک بگیرید تا در هزینه های تغییر اساسی دکوراسیون منزلتان صرفه جویی کرده باشید.

تغییر دکور منزل

به تغییرات بیشتری نیاز دارید؟!

اگر به تغییرات بیشتری برای تنوع در دکوراسیون منزل خود نیاز دارید، نگران نباشید. فروشگاه تجهیز یراق، با ارائه ی انواع یراق آلات آشپزخانه، اتاق خواب، پذیرایی و … به شما کمک می کند تا دکوری جذاب و شیک داشته باشید. شما می توانید انواع یراق آلات کاربردی دیگری که به شما کمک می کند تا از کمترین فضای ممکن، بیشترین استفاده را ببرید را نیز در این فروشگاه بزرگ پیدا کنید.

جهت مشاوره ی رایگان با کارشناسان تجهیز یراق، با شماره ی 021-77343556 تماس بگیرید و یا با مراجعه به سایت تجهیز یراق، محصولات مورد نظرتان را سفارش دهید.

پرسش و پاسخ

نظرات شما کاربر عزیز با دقت و حساسیت خوانده می شود و پاسخ شما در کمتر از 8 ساعت برایتان ارسال می شود .

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “تغییر اساسی پذیرایی منزل با چند تکنیک ساده و کم هزینه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال رایگان
پرداخت در محل
پشتیبانی 24 ساعته
ارسال سریع

copy right @ TAJHIZ YARAGH 2020