کدام پریز توکار برای شما مناسب تر است؟

در دنیای امروز، لوازم برقی جز جدایی ناپذیر زندگی ما محسوب می شود و هر روز، با پیشرفت تکنولوژی، استفاده از این لوازم برقی ضرورت و اهمیت بیشتری پیدا می کند. به همین خاطر نیاز به پریز در جای جای خانه و محیط کار حس می شود. به خصوص در محیط هایی مانند آشپزخانه یا دفتر کار این نیاز دو چندان می شود.

با این حال همیشه امکان تغییر در سیم کشی محیط و افزایش تعداد پریز ها وجود ندارد. حتی اگر این امکان هم فراهم باشد، تعدد پریز،ممکن است در زیبایی محیط تاثیر منفی بگذارد.

راه کار امروزی برای حل این مشکل، تجهیز کانترهای آشپزخانه و میزهای موجود در دفاتر کار به انواع پریز توکار است که علاوه بر تامین زیبایی محیط، در بهینه سازی فضا نیز نقش بسزایی دارد.

نمای باز پریز توکار یو اس پی دار

 

پریز برق توکار کابینت مناسب بخش هایی از آشپزخانه یا دفاتر اداری است که امکان نصب پریز روکار در آن ها وجود ندارد. یکی از مکان هایی که این پریزهای مخفی به صورت ویژه کاربرد دارد، آشپزخانه های جزیره ای است که در آنها کانتر در وسط قرار می گیرد و امکان نصب هیچ گونه پریز روکاری وجود ندارد. به همین دلیل از فضای روی کانتر نمی توان جهت قرار دادن لوازم برقی استفاده کرد. در این بخش، با تعبیه ی یک پریز توکار داخل صفحه ی کانتر ، می توان روشن کردن چند وسیله ی برقی به صورت همزمان بر روی صفحه ی کانتر را امکان پذیر ساخت.

این پریز به صورت مخفی روی صفحه ی کابینت یا میز کار نصب می شود، از این رو به آن پریز توکار کابینت یا پریز توکار میز می گویند.

پریز توکار کابینتی در دو مدل صفحه ای و استوانه ای موجود است، که هر کدام کاربرد و امکانات ویژه ای دارد.

نمای بازشده پریز مخفی مکعبیپریز توکار مخفی استوانه ای در آشپزخانه

پریز توکار صفحه ای:

پریز توکار صفحه ای یا مستطیلی یکی از محبوب ترین مدلهاست که به دلیل تنوع رنگی بالا بسیار مورد توجه مصرف کنندگان قرار گرفته است.  پریز مخفی مستطیلی معمولا در رنگهای طلایی،نقره ای،دودی و مشکی در بازار موجود است . تنوع رنگی به مصرف کننده این امکان را می دهد تا رنگ پریز خود را با رنگ صفحه ی میز یا کانتر خود هماهنگ کند که این امر می تواند در زیبا و مدرن جلوه دادن محیط تاثیر گذار باشد.رنگ بندی پریز توکار مخفی صفحه ای

از دیگر مزیت های پریز توکار مستطیلی، تنوع در پورت های خروجی است که باعث دسترسی آسان شما به هر آنچه نیاز دارید می شود. برخی از مدل های آن تنها دارای پریز برق بوده(مانند پریز توکار ملونی مدل ۱۰۰۱۶) و برخی دیگر شامل پورت های USB ، HDMI ، شبکه ، تلفن ، میکروفون و … نیز هستند(مانند پریز توکار ملونی مدل ۱۰۰۲۴) .