چطور از فضای داخلی کمد دیواری بهترین استفاده را کنیم

5 راهکار جالب برای استفاده بهتر از داخل کمد دیواری‌های کوچک

دسته بندی : بلاگ سبک زندگی

چیدن وسایل در کمد دیواری‌های کوچک دردسرهای فراوانی دارد. وسایل به خوبی جا نمی‌شوند و فضای کافی برای همه لوازم شخصی وجود ندارد. البته هر مشکلی یک راه حلی دارد. چیدمان وسایل در کمد دیواری‌های کوچک هم ترفندهای خاصی دارد که مشکل کوچک بودن فضا را کاملا برطرف می‌کند و امکان چیدن وسایل به راحتی فراهم می‌شود.

کمدهای دیواری‌های یکی از اصلی‌ترین بخش‌های دکوراسیون خانه و محلی برای نگهداری لوازم مختلف هستند. گاهی اوقات در خانه‌های کوچک یا حتی بزرگ، کمد دیواری‌ها با ابعاد بسیار کوچکی ساخته می‌شوند که استفاده از آن‌ها را محدود و غیر ممکن می‌کند. اما کوچک بودن کمدهای دیواری نباید مانع استفاده از همه فضای داخل آن‌ها شود. ما در این مقاله قصد داریم توضیح دهیم که چطور از فضای داخلی کمد دیواری بهترین استفاده را کنیم. با ما همراه باشید تا بهتر از همیشه از کمد دیواری‌های خانه خود استفاده کنید.

1- جمع کردن وسایل اضافی، راهی برای نظم دهی به کمد لباس

خواندن و عمل کردن به این بخش شاید برای عده بسیاری سخت باشد. اما باید در اسرع وقت کمد خود را از هرگونه وسیله اضافی یا قدیمی خالی کنید. لوازم یا لباس‌هایی که سال‌ها پیش خریده‌اید و مدت‌ها بدون استفاده مانده‌اند را بدون ناراحتی دور بی‌اندازید. برخی از لباس‌ها که دیگر اندازه شما نیستند یا بر اثر استفاده و شست‌وشوی مکرر آسیب دیده‌اند را از کمد دیواری خارج کنید. برخی از لباس‌ها، کیف‌ها و کفش‌هایی را که قابل فروش هستند حتما بفروشید یا حتی به دیگران ببخشید.

هفته‌ای یک مرتبه برای نظافت کمد دیواری‌ها وقت بگذارید. فقط با کمک نظافت هفتگی می‌توانید از آشفتگی و به‌ هم ریختگی‌های اساسی جلوگیری کنید. چون به‌طور مرتب به وسایل داخل کمد دیواری سرکشی می‌کنید و وسایلی که مورد استفاده قرار نمی‌گیرند را به خوبی تشخیص می‌دهید. بعد از اینکه وسایل اضافی از داخل کمد دیواری‌ها خارج شد با استفاده از یراق‌ آلات مختلف داخل آن‌ها را سازمان‌دهی و طبقه بندی کنید. تقسیم‌کننده‌ها یکی از بهترین یراق‌ آلات داخل کمد دیواری‌ها هستند که در قسمت بعدی آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

بهترین طراحی داخل کمد دیواری اتاق خواب

2- برای طبقه‌بندی از تقسیم کننده کمد دیواری کمک بگیرید

کمد دیواری‌ها با هر ابعاد و اندازه‌ای که دارند، باید با استفاده از تقسیم کننده های کمد دیواری یا طبقه‌ های ثابت قسمت بندی شوند. میله‌های رگال، جعبه و باکس‌های داخل کمد، میخ‌ها و دستگیره‌های داخلی به بیشتر فضای داخل کمد دیواری‌ها کمک می‌کنند. با طبقه‌بندی کمد دیواری و مشخص کردن بخش‌هایی برای لباس، کیف، کفش و وسایل متفرقه نظم و انضباط داخل کمد‌ها را بهتر از همیشه مدیریت خواهید کرد.

در صورت دلخواه و با در نظر گرفتن فضای داخلی کمدها می‌توانید به اضافه کردن طبقات بیشتر هم فکر کنید. برای اضافه کردن طبقات اضافی بهتر است خیلی دقیق و اصولی، از انواع یراق کابینت و کمد استفاده کنید. فراموش نکنید هر اقدام شما باید در راستای ایجاد نظم بیشتر داخل کمد دیواری‌ها باشد نه از بین بردن طراحی و نظم قدیم که براساس اصول دکوراسیون طراحی شده بود.

تقسیم کننده کمد دیواری، راهی برای نظم بیشتر

3- از فضای پشت درب‌های کمد دیواری استفاده کنید

یکی از ترفندهای افزایش فضای داخل کمد دیواری‌ها استفاده از قسمت داخلی درب‌هاست. معمولا بین درب‌های کمد دیواری و فضای طبقه‌بندی شده داخلی، فضای خالی محدود و مختصری وجود دارد. بهتر است با استفاده از میخ‌ها یا قلاب‌های آویز لباس، بخشی از البسه خود مانند شال، کلاه، روسری، کراوات و کیف‌های کوچک را در این قسمت آویزان کنید و از این بخش نیز به بهترین شکل ممکن بهره ببرید. برخی از پدهای چسبان هم می‌توانند نقش میخ و قلاب را ایفا کنند و مزیت استفاده از این پدها این است که باعث آسیب دیدگی درب کمد نمی‌شوند.

رگال‌های کشویی و ثابت هم راه دیگری برای بیشتر کردن فضای داخل کمد دیواری محسوب می‌شوند. خصوصا اگر لباس‌هایی از جنس حریر، تور یا ابریشم دارید استفاده از یک رگال کشویی کمد دیواری ضروری است. رگال‌های کشویی با استفاده از ساختاری که دارند به راحتی به عقب یا جلو می‌روند و به همین ترتیب شما دسترسی بهتری به وسایلتان خواهید داشت. به‌یاد داشته باشید رگال‌های کشویی به رگال‌های سقفی کشویی هم شناخته می‌شوند.

آموزش مرتب كردن كمد ديواري در تجهیز یراق

4- کفش‌ها را مرتب و منظم بچینید

متاسفانه در خانه‌های امروزی با توجه به متراژهای کم و کوچک آپارتمان‌ها، دیگر امکان استفاده از انواع کمد، جالباسی و جا کفشی نیست. برای نظم و انضباط و استفاده بهینه از فضای زندگی باید به بهترین حالت از داخل کمدهای دیواری استفاده کنید. در گذشته در هر خانه‌ای یک جا کفشی بزرگ وجود داشت که این روزها دیگر به آن صورت خبری از این وسیله نیست. جا کفشی‌های قدیمی ظاهر نامناسبی هم داشتند و باعث آلودگی فضا هم می‌شدند. نسل بعدی جا کفشی‌ها هم که درب یا حتی قفل داشت فضای بسیاری را اشغال می‌کردند و عملا جای کافی برای قرار دادن کفش‌ها نداشتند.

خوشبختانه با پیشرفت طراحی و دکوراسیون داخلی جاکفشی کمد دیواری طراحی شد. این روزها به لطف جا کفشی‌های مخصوص کمد دیواری چیدن کفش‌ها نظم بیشتری دارد و دیگر خبری از پخش آلودگی کف کفش در فضای خانه و زندگی نیست. جاکفشی داخل کمد دیواری انواع مختلفی دارد که براساس نیاز، ابعاد کمد دیواری و تعداد کفش‌ها می‌توانید بهترین مدل را انتخاب و خریداری کنید.

بهترین طراحی داخل کمد دیواری عمیق چیست

5- استفاده از قسمت‌های عمودی را فراموش نکنید

برخی از کمد دیواری‌ها ارتفاع بسیار بلندی دارند و متاسفانه قسمت‌های بالایی مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. یکی از ترفندهای استفاده حداکثری از فضای داخلی کمد دیواری‌ها، استفاده از انواع رگال آسانسوری در ارتفاع و قسمت‌ها عمودی کمد دیواری است. همچنین می توانید قسمت‌های بالایی‌ را طبقه‌بندی کنید و با کمک یک سبد لباس داخل کمد دیواری لباس‌هایی را که در فصل‌های مختلف هستند سامان‌دهی کنید. سبدهای لباس کمد دیواری از جنس‌های مختلف‌اند و برای هر نوع لباس با هر جنسی مناسب هستند.

البته به‌ یاد داشته باشید که از سبدهای لباس می‌توان در قسمت‌های مختلف کمد به‌عنوان نظم‌دهنده لباس‌ها استفاده کرد. سبدهای لباس در سایز‌های مختلف طراحی شده‌اند و به جای کشو هم قابل استفاده هستند.

آشنایی با روش های مختلف نظم دهی به کمد لباس

در این مقاله به‌طورکامل بررسی کردیم که چطور از فضای داخلی کمد دیواری بهترین استفاده را کنیم. شما چه کار ‌های دیگری برای استفاده بیشتر از فضای کمد دیواری‌های انجام داده اید؟ تجربیات خود را در قسمت نظرات همین صفحه با ما و خوانندگان مجله تجهیز یراق به اشتراک بگذارید. همچنین شما می‌توانید همین حالا با وارد شدن به بخش فروشگاهی تجهیز یراق، یراق آلات مورد نیاز برای توسعه و بهبود کمد دیواری و کابینت‌های منزل خود را سفارش دهید و از همین امروز به فکر ایجاد نظم و انضباط بیشتری در وسایل خود باشید.

پرسش و پاسخ

نظرات شما کاربر عزیز با دقت و حساسیت خوانده می شود و پاسخ شما در کمتر از 8 ساعت برایتان ارسال می شود .

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “5 راهکار جالب برای استفاده بهتر از داخل کمد دیواری‌های کوچک”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال رایگان
پرداخت در محل
پشتیبانی 24 ساعته
ارسال سریع

copy right @ TAJHIZ YARAGH 2020